Reklama/Advertisement

Desky ASRock X99 a Z97 s rychlejším portem USB 3.1 typu C

Nové desky společnosti ASRock s označením X99 a Z97 budou mít podle sdělení výrobce jako první na světě kromě tradičních konektorů USB typu A i konektor typu C pro rychlejší přenos dat s přenosovou rychlostí až 10 Gb/s.

Nová generace SuperSpeed USB 3.1+ zdvojnásobuje přenosovou rychlost bývalého USB 3.0, z 5 až na 10 Gb/s,  přenos souborů z úložných zařízení bude dvakrát rychlejší, přičemž široce používané konektory typu A budou zpětně kompatibilní s existujícím USB 2.0 a 3.0 zařízeními. Port USB 3.1 typu C bude integrovat všechny budoucí druhy výstupů a konektory budou zároveň reverzibilní (tj. nezáleží na tom, jak nasměrujete zástrčku k zásuvce, pokaždé bude fungovat). Přeruší se tak sice kompatibilita současných konektorů typu A, ale pokud tento záměr vyjde, v budoucnu již nebudeme tápat mezi konektory a řešit, zda jsou při zasouvání správně orientované.

ASRock-s-USB-konektorem-C_02

Během přechodného období plánuje ASRock používat na svých deskách konektory obou druhů – A i C. Výhodou portů typu C jsou menší rozměry, což samozřejmě odpovídá zmenšujícím se rozměrům mobilních zařízení. Zároveň víc vydrží (desetitisíce připojení a odpojení) a díky vyššímu proudu (z 0,9 ampéru standardu USB 3,0 na 3 ampéry u verze 3.1) se může zrychlit nabíjení připojených zařízení.

ASRock-s-USB-konektorem-C-03

Jednou z prvních desek na světě s konektory USB 3.1 typu C bude Z97 Extreme6/3.1. Od svých předchůdců si ponechává součástky z lehkých slitin, konektor PCIe Gen3 x4 Ultra M.2, quad CrossFireX, quad SLI a vylepšené audio prvky Purity Sound2. Kromě desítky portů USB 3.0 a patice USB 2.0, podporuje také USB 3.1 s add-on kartu s portem USB 3.1 typu A i typu C. Druhou deskou z dílny ASRock je x99 Extreme6/3.1. Z části je vybavena stejně – s Ultra M.2, 3-Way CrossFireX nebo SLI a také s Purity Sound2. Avšak USB 3.1 add-on karta může podpořit až dva porty USB 3.1 typu A a konektor USB 3.1 typu C má zabudovaný přímo na desce. Vedle toho jí ve výbavě zůstává plejáda „tradičních“ portů USB.

 

You must be logged in to post a comment Login