Reklama/Advertisement

Fotoaparát Samsung NX30 s prvními prémiovými objektivy řady S

Fotoaparát Samsung NX30

Společnost Samsung na začátku letošního roku představila kompaktní fotoaparát NX30, který navazuje na dříve uvedenou sérii Samsung NX. Na trhu se objeví s novými objektivy.

NX30 navazuje na vývoj série fotoaparátů Samsung NX. Přináší nové a vylepšené funkce, jako jsou lepší zobrazovací procesor či pokročilá technologie SMART CAMERA. Fotoaparát dodává uživatelům nejenom potřebný výkon, ale chlubí se i snadnou ovladatelností a rychlým sdílením pořízených fotografií.

Snímky jsou zachyceny prostřednictvím pokročilého snímače 20,3MPix APS-C CMOS. Druhá generace režimu Samsung NX AF System II zajišťuje rychlé a přesné automatické zaostřování i u rychle se pohybujících scén a předmětů. Uživatel může využít rychlou závěrku 1/8000 s a funkci Continuous Shooting, s níž zachytí 9 snímků za sekundu.

Elektronický hledáček Tiltable Electronic Viewfinder je možné kromě běžného užívání také vyklopit v 80stupňovém náklonu. Uživatelé ocení i otočný dotykový displej Super AMOLED s úhlopříčkou 76,7 mm (3 palce), s nímž je možné pohybovat ze strany na stranu až o 180 stupňů či nahoru a dolů až o 270 stupňů.

Fotoaparát Samsung NX30

Fotoaparát NX30 nabízí připojení NFC a Wi−Fi, s funkcí Tag&Go je možné sdílet snímky okamžitě a snadno pouhým poklepáním na dispej fotoaparátu. Funkce NFC spáruje NX30 se smartphony a tablety. Funkce Photo Beam přenáší obraz i video na smartphone nebo tablet pouhým dotykem obou zařízení, bez nutnosti dalšího nastavení. MobileLink umožňuje vybrat více snímků k odeslání do čtyř různých inteligentních zařízení najednou. AutoShare odešle každou zachycenou fotografii automaticky do smartphonu nebo tabletu a funkce Remote Viewfinder Pro umožňuje několik způsobů ovládání NX30 prostřednictvím chytrého telefonu. Fotoaparát samozřejmě můžete ovládat i manuálně, včetně rychlosti závěrky a clony.

Pořízené snímky můžete ukládat i na webové úložiště Dropbox a pak do něj přistupovat ze svého počítače, chytrého telefonu nebo tabletu, složky se snímky lze sdílet i dalším osobám jednoduchou volbou vytvoření a zpřístupnění internetové adresy pro zvolený či vytvořený adresář v úložišti.

Díky obrazovému procesoru DRIMeIV můžete fotit a natáčet video ve Full HD 1080/60p. Vysoká citlivost na světlo fotoaparátu Samsung NX30 s rozsahem ISO100 – 25600 zachytí perfektní obraz i za špatných světelných podmínek. Společně s technologií OIS Duo jsou stabilní záběry pro lepší nahrávání videa zaručené. Inovativní technologie umožňuje pomocí procesoru DRIMeIV také 3D snímání scén a předmětů objektivem Samsung 45mm F1.8 2D/3D. Použití OLED Color pro záznamy prostřednictvím fotoaparátu NX30 zaznamenává maximální kontrast a skutečné barvy.

Fotoaparát Samsung NX30

Kromě nahrávání videa stereo ve Full HD podporuje NX30 standardní 3,5 mm vstup pro mikrofon umožňující vysoce kvalitní snímání zvuku při natáčení videí. Ukazatel Audio Level Meter se zobrazuje na displeji, takže lze průběžně sledovat stav při nahrávání. Fotoaparát Samsung NX30 je také ideální pro náročné fanoušky videa, protože jeho HDMI streaming s rozlišením Full HD 30p umožňuje snadné propojení s velkým displejem, nahrávacím zařízením a dalšími HDMI zařízeními.

Uživatelé si mohou při ovládání vybrat mezi dvojicí základních režimů nastavení fotoaparátu a uložit si dalších deset vlastních rozvržení. Díky volbě i-Function lze nastavit pokročilé funkce fotoaparátu (například rychlost závěrky a clony) pouhým dotekem jediného tlačítka. Pro zkušenější fotografy umožňuje i-Function Plus přeprogramovat stávající tlačítka.

K fotoaparátu je možné připojit nový výkonný externí blesk TTL se směrným číslem 58. Režim vysokorychlostní synchronizace blesku umožňuje rychlost závěrky vyšší než 1/200 za sekundu.

Prémiový objektiv 16-50mm F2-2.8 S ED OIS

Nový objektiv Samsung ED OIS s ohniskovou vzdáleností 16-50 mm a světelností F2-2.8 umožňuje dosáhnout fotografům na všech úrovních profesionální kvalitu obrazu. Podle výrobce se jedná o nejjasnější 3X zoom mezi ekvivalentními objektivy. Objektiv je vybaven mimořádně přesným krokovým motorem Ultra-Precise Stepping Motor (UPSM), který je třikrát přesnější při zaměření na předměty než konvenční krokový motor Stepping Motor (SM).

Základní objektiv 16-50mm F3.5-5.6 Power Zoom ED OIS)

Nový objektiv Power Zoom ED OIS s ohniskovou vzdáleností 16-50mm a světelností F3.5-5.6 byl navržen jak pro každodenní použití, tak i pro fotografy, kteří často cestují a požadují kvalitu a současně kompaktnost.

Fotoaparát byl představen na veletrhu spotřební elektroniky CES 2014, dostupnost na českém trhu ani cena zatím nebyly zveřejněny.

Zdroj a foto: Samsung

 

You must be logged in to post a comment Login