Reklama/Advertisement

Kolibree – první inteligentní kartáček na zuby

Kolibree - chytrý kartáček na zuby

Čištění zubů vám vysvětlí každý dobrý zubař. Ale dokážete jeho rady dodržet? Chytrý kartáček Kolibree na to dohlédne.

Chytré telefony nás dnes mohou sledovat na každém kroku, nainstalované aplikace pomáhají najít cestu, dodržet trénink v posilovně, přepnete s nimi televizi, zabrouzdáte po webu… A zanedlouho pohlídají i to, zda si vy a vaši blízcí správně čistí zuby. Stačí málo: správný kartáček na zuby a aplikace pro smartphone, buď se systémem iOS nebo Android.

Kartáček Kolibree byl představen na výstavě CES 2014 v Los Angeles a hned zaujal řadu návštěvníků. Oscilační čištění zubů nabízí řada kartáčků už dnes, ale aplikaci, která bude sledovat správné pohyby a dobu čištění a navíc je dokáže vyhodnotit, nabízí jen Kolibree. Vlastně teprve bude nabízet. Prototyp je funkční, ale do běžného prodeje se kartáček zřejmě dostane až v druhé polovině roku 2014.

Kolibree - chytrý kartáček na zuby

Předběžná cena se má pohybovat mezi 100-200 dolary, tedy cca 2000-4000 Kč, podle toho, zda budete kupovat jen kartáček pro jednoho uživatele, nebo se rozhodnete pro rodinné balení s větším množstvím nástavců (k dispozici má být až 255 různých typů podle barvy, tvaru štětin a jejich tvrdosti). To je samozřejmě mnohem víc, než stojí běžné kartáčky. Pokud patříte k lidem, které technika provází na každém kroku a navíc vás čištění zubů zrovna nebaví, zřejmě si jej časem koupíte. Laciné to sice není, ale návštěva zubaře také nestojí pár korun. Záleží na vás, čemu dáte přednost.

Kolibree má mít výměnné nástavce, aby jej mohlo používat více členů rodiny, je vybaven Bluetooth připojením, akcelerometrem a magnetometrem, aby mohl zaznamenat každý pohyb a předat jej do telefonu. Aplikace v telefonu vám pak prozradí, zda jste nějakou část ústní dutiny vynechali nebo ošidili. Podle předběžných informací bude podporovat až 5 uživatelských profilů, takže si doma můžete klidně zasoutěžit o nejlepšího čističe chrupu.

Zdroj a foto: Kolibree

You must be logged in to post a comment Login