Reklama/Advertisement

Monitor ASUS ROG Swift PG278Q je na hry prostě nejlepší

Monitor ASUS ROG Swift PG278Q

ASUS představil na veletrhu CES herní monitor ROG Swift PG278Q o úhlopříčce 27“. Jeho panel disponuje rozlišením WQHD (2560 x 1440), rychlou 120+ Hz obnovovací frekvencí, odezvou 1ms a rozšířenými možnostmi ergonomických nastavení.

Novinka nabízí také funkci ASUS GamePlus pro přesnější ovládání ve hře. Kromě toho tento model jako první monitor na světě obsahuje i technologii NVIDIA G-SYNC, která dokáže synchronizovat obnovovací frekvenci displeje s výkonem grafické karty.

Monitor nabízí obnovovací frekvencí s hodnotou 120+ Hz a bleskovou odezvou 1 ms, což minimalizuje neostré a trhavé pohyby, a akce se tak zobrazuje zcela plynule. ROG Swift PG278Q zároveň disponuje funkcí GamePlus, kterou najdete pouze v monitorech ASUS. GamePlus nabízí možnost zobrazovat během hry na monitoru zaměřovač nebo stopky v rámci OSD menu. Hráči si mohou vybrat z různých typů zaměřovacích křížů podle aktuální potřeby ve hře. Funkce stopek zase umožňuje hlídat čas během real-time strategií. Tyto nástroje pomáhají hráčům trénovat a zlepšovat svoje herní dovednosti.

Monitor ASUS ROG Swift PG278Q

ROG Swift PG278Q je vybaven rozhraním DisplayPort 1.2 pro nativní WQHD výstup a dvěma porty USB 3.0. Samozřejmostí je možnost zavěšení na stěnu pomocí držáku VESA. Monitor využívá univerzální stojánek, který lze takřka libovolně posouvat a otáčet a nastavit do ideální polohy při hraní. Funkce inteligentní kabeláže zbaví vaši pracovní plochu klubek zamotaných drátů. Výhodou je i 6mm úzký rám monitoru ROG Swift PG278Q, což při použití více monitorů vedle sebe zajišťuje výborný zážitek ze hry. Dalším bonusem pro hráče je uživatelsky přívětivé ovládání monitoru pomocí pětisměrného joysticku. Ten umožňuje snadno procházet nabídku OSD a kdykoli provést rychlou změnu nastavení.

Monitor ASUS ROG Swift PG278Q

První WQHD monitor na světě s NVIDIA G-SYNC

ROG Swift PG278Q je prvním WQHD monitorem na světě, který pohání technologie NVIDIA G-SYNC. Jedná se o zásadní technologii displejů, která synchronizuje obnovovací frekvenci displeje s grafickou kartou. ROG Swift PG278Q eliminuje trhání a „lagování“ obrazu, minimalizuje zadrhávání a vstupní zpoždění, čímž zajišťuje plynulý herní zážitek. Díky technologii G-Sync působí objekty ostřeji a živěji, zatímco hra je plynulejší.

Technické parametry:

  • Displej: 27” WQHD 2560 × 1440 (16:9)
  • Rám: Úzký rám pro zapojení více monitorů
  • Rozteč pixelů: 0,233 mm
  • Jas: 350 cd/m²
  • Obnovovací frekvence: Přes 120 Hz
  • Odezva: 1 ms (GTG)
  • Konektivita: 1x DisplayPort 1.2, 2 x USB 3.0
  • Stojánek: Náklon (+20° ~ -5°), otočný kloub (+60° ~ -60°), pivot (90° podle hodinových ručiček), nastavení výšky (0 ~ 120mm)
  • Držák: Standard VESA (100 × 100 mm)
  • Speciální funkce: GamePlus a pětisměrný joystick pro navigaci v menu OSD

Zdroj a foto: ASUS

Poznámka na závěr: Cenu monitoru ani dostupnost na našem trhu výrobce zatím nezveřejnil. V zahraničí se objevilo několik zpráv s cenovým rozpětím 800-1000 dolarů. V nejlepším případě by monitor stál kolem 16000 Kč, počítejme spíš s horší variantou (něco si přihodí obchodníci, část tvoří daně…) kolem 20000 Kč. Je to hodně nebo málo? Ve srovnání s běžnými monitory hodně, ve srovnání s profesionálními grafickými zobrazovacími jednotkami málo. Vysoké rozlišení je lákavé, nabízené funkce také. Ale cena bude klíčová. Stovky kusů se zřejmě týdně neprodají. Do dětských pokojíků nadšených herních dorostenců je tenhle kousek příliš drahý. Ale určitě existuje řada odrostlejších pařanů s vlastním příjmem, kteří si ke skvěle vyladěné počítačové sestavě dopřejí i skvělý displej. Proč? Když už za grafickou kartu do sestavy zaplatíte 8-12 tisíc, tak její výkon přeci nebudete sledovat na nějakém upachtěném 19palcovém TFT displeji za pár stovek.

 

 

You must be logged in to post a comment Login