Reklama/Advertisement

Neptune Duo – chytré hodinky na ruku a základna do kapsy

Neptune Duo jsou novým typem chytrého zařízení, které kombinuje hodinky Neptune Hub na vaší ruce se základnovou stanicí Neptune Pocket do vaší kapsy. Chytrá nositelná technika běží na Androidu 5.0 Lollipop, sdílí mezi sebou informace a dokáže se podělit i o energii z akumulátoru.

Neptuna jsem dřív vnímal jen jako vousatého boha moře, který čas od času vypustí Krakena. Neptun (anglicky Neptune) je však i výrobce chytrých hodinek, který na konci roku 2013 na Kickstarteru vybral přes 800 000 kanadských dolarů, 8x tak překročil svůj požadavek, a pustil se do výroby hodinek Neptune Pine. Rok se s rokem sešel a v únoru oznámila společnost Neptune výrobu dalšího chytrého zařízení. Neptune Hub jsou hodinky na ruku, ale podobají se spíše širokému náramku, který zaklapnete na své zápěstí.

Neptune_Duo_Hub_02

Díky větší šířce náramku mohl výrobce zvolit 2,4palcový dotykový displej, přidal k němu čtyřjádrový procesor, 64 GB paměti, přimíchal akcelerometr, gyroskop, kompas, mikrofon a reproduktor a nezapoměl ani na moderní technologie v podobě Wi-Fi, Bluetooth 4.0, NFC, GPS a 4G LTE. S Hubem proto můžete číst zprávy, psát SMS, telefonovat, sledovat své životní funkce a jejich statistiky, komunikovat s ostatními na sociálních sítích a podobně.

Neptune_Duo_Pocket_01

Větší Neptune Pocket je z celého Dua tím hloupějším zařízením v páru. Není připraveno k uložení dat, dokáže zastoupit myš, klávesnici a monitor v případě, že se vám nechce psát přímo na Neptune Hubu. Pokud většina chytrých hodinek v současnosti zobrazuje zprávy z mobilního telefonu, je to u Neptune Duo přesně naopak. Hodinky dokážou vše a po Pocketu sáhnete v případě, že vás malý displej hodinek omrzí. Pocket je vybaven 5″ displejem s rozlišením 1280 x 720 bodů, jackem pro připojení sluchátek, obsahuje zadní 8MPix fotoaparát a přední kameru s 2MPix senzorem. Díky větším rozměrům se do Pocketu podařilo namontovat akumulátor s kapacitou 2800 mAh a pokud vám „dochází šťáva“ v hodinkách (ty mají jen 1000 mAh akumulátor“), můžete zařízení propojit a hodinky dobít.

V balení s chytrým zařízením Neptune Duo samozřejmě nebude chybět napájecí adaptér a zajímavostí je bezdrátový headset. První hodinky se základou by si nyní můžete rezervovat, k zákazníkům se dostanou v průběhu roku 2015. Rezervované kusy stojí 498 dolarů, obvyklá cena se má pohybovat kolem 798 dolarů.

Zdroj a foto: Neptune

You must be logged in to post a comment Login