Reklama/Advertisement

Nové televize Panasonic vás poslechnou na slovo

Televize Panasonic TC-65AX800U

Na veletrhu CES 2014 představil Panasonic jarní modely televizorů nové kategorie „Life+ Screen“. Mají nové funkce, poznají vás podle hlasu a splní, co si budete přát.

Panasonic se zaměřil na to, jak lidé dnes televizory skutečně používají a co od nich očekávají. Nová technologie Panasonic Life+ Screen rozpoznává preference jednotlivých uživatelů a tak je vždy po zapnutí televizoru připraven výběr oblíbeného obsahu. Nespoléhá přitom pouze na kumulaci vzorků z toho, co sledují. Nové televizory jsou schopny vytvořit každému osobní profil díky důmyslnému tlačítku „My Button“ na dálkovém ovladači.

Panasonic kompletně přepracoval grafické rozhraní a vytvořil pro příští generaci televizorů „My Stream“ – což je v podstatě individuální kanál s obsahem ze všech zdrojů (VOD, DVB, domácího úložiště, webových stránek apod.) vybraných na základě preferencí uživatele a jeho chování. V rámci jednoho „My Stream“ rozhraní je tak nabízen veškerý obsah nejen z externích zdrojů, ale součástí kanálu jsou i pořízené záznamy, domácí filmy nebo rodinné fotografie. Interakce s Life+ Screen nejsou omezeny obývacím pokojem. V kombinaci s cloudovou službou Panasonic „My Home Cloud“, vytvoří síť pro sdílení informací a obsahu s chytrými telefony a PC po internetu. Například v práci můžete odkaz na on-line video replikovat do Life+ Screen a po vašem příchodu domů ho v televizi naleznete.

4K LED LCD AX800

High-end 4K LED LCD AX800 řada televizorů Panasonic spojuje vlastnosti chytré televize s nejvyšší kvalitou obrazu ve špičkovém designu. Hlavním znakem nové řady je její vysoce pokročilé vykreslování obrazu. Řada AX800 s 4K Ultra HD panely poskytne čtyřnásobek Full HD rozlišení a přesnou reprodukci barev díky technologii Studio Master Color, která pokrývá 98 % barevného standardu DCI. Vysokého kontrastu je dosaženo odpovídajícím řízením podsvícení displeje a optimalizací úrovně jasu pro každou oblast. Tím je dosaženo hlubší černé a zobrazení i jemných detailů v tmavých scénách. Kromě technologie Local Dimming Pro má AX800 například vynikající 4K Fine Remaster Engine – procesor starající se o zkvalitnění obrazu s nízkým rozlišením tak, aby odpovídal potřebám a kvalitě 4K zobrazení.

AX800 nabídne také funkce rozhraní „Beyond Smart“ – od nabídky personalizovaného obsahu v „My Stream“, přes hlasové ovládání, rozpoznání uživatele, rychlé informace z lišty „Info Bar“, až po cloudové služby „My Home Cloud“. Připravena je i na budoucí zařízení díky vstupům 4K 60p postaveným na standardech HDMI 2.0 a DisplayPort 1.2a. Navíc je kompatibilní s HDCP 2.2 i H.265 (HEVC), takže její propojení s přicházející generací externích zařízení s těmito standardy je bezproblémové.

Zdroj a foto: Panasonic

 

You must be logged in to post a comment Login