Reklama/Advertisement

Počítač Lenovo A530 klidně ohne svůj hřbet

All-in-One PC Lenovo A530

I stolní počítače mohou mít svůj styl, přizpůsobí se vašim potřebám a splní vám téměř jakékoliv přání. Příkladem může být třeba All-in-One Lenovo A530. Jen si budete muset sáhnout trochu hlouběji do kapsy

Stará PC mají odzvoněno a je spousta důvodů, proč se jich zbavit. Na některé se můžete podívat v článku o úsporách. Čím ale stolní počítač nahradit, když si svoje roky poctivě odsloužil? Někdo sáhne jen po modernější krabici s lepšími komponenty, další si uvědomí, že by chtěl mít svá data stále s sebou a rozhodne se pro notebook či tablet. Existuje však řada uživatelů, kteří chtějí něco jako klasický počítač, ale s menším tělem. Řešení samozřejmě existuje a jistě vás už napadlo, že budeme psát o třídě All-in-one PC. Na trhu je přibližně 200 různých počítačů, spadajících do této kategorie a před Štědrým dnem se další objeví.

All-in-One PC Lenovo A530

Zajímavou novinkou mezi All-in-One (vše v jednom) produkty je Lenovo A530. Štíhlý, prostorově úsporný a elegantní stroj podle výrobce nabízí vysoký výkon a může se tak stát zábavním centrem jakékoliv domácnosti. Uživatele překvapí široce nastavitelným displejem s možností náklonu od -5° do 90°. V praxi to znamená, že se na displej můžete dívat v jeho vzpřímené nebo lehce skloněné poloze, nebo jej vyklopíte k sobě, položíte jeho spodní okraj na pracovní desku stolu a lépe tak využijete jeho 10bodové multidotykové ovládání. 23palcový Full HD (1920×1080) 16:9 IPS displej se širokým pozorovacím úhlem je na svém nejširším místě tenký pouze 21,5 mm.

Celé zařízení je vestavěno do stylového celohliníkového šasi. Lenovo A530 je poháněn až čtvrtou generací procesorů Intel Core i7, využívá až 8 GB paměti DDR3, pro data je možné zvolit např. 1 TB HDD nebo 1TB SSHD úložiště s integrovanou 8GB vyrovnávací pamětí SSD. Mezi komunikační porty a rozhraní patří Bluetooth, Wi-Fi, čtečka paměťových karet 6v1, HDMI výstupy a výstupy, integrovanou DVD čtecí a zapisovací nebo Blu-Ray Disc mechanikou a Dolby Certified reproduktory.

All-in-One PC Lenovo A530

Uživatelé Lenova A530 mohou využít systém pro zálohování souborů, Lenovo Rescue systémem a funkcí Lenovo Eye Distance System, která pomáhá omezit únavu očí.

Lenovo A530 je od poloviny prosince 2013 v prodeji. Základní varianta s procesorem Intel i5, 4GB pamětí, 1TB diskem a BD mechanikou stojí necelých 32 tisíc Kč Kč včetně DPH.

Zdroj a foto: Lenovo

You must be logged in to post a comment Login