Reklama/Advertisement

YouTube umožní sledování videa z více pohledů kamer. Podívejte se

YouTube testuje zajímavý experiment se zapojením více kamer, mezi jejichž pohledy může divák sám přepínat. Zatím se mluví o využití při sportovních akcích a koncertech, ale možnosti jsou mnohem širší.

Hlavní záběr na zpěvačku, k tomu čtyři menší pohledy, které připomínají PIP, tedy picture in picture. Chcete změnit pohled kamery? Kliknete si na malé okno a můžete se na umělkyni podívat z druhé strany, zvolit kameru snímající moderátora nebo celou kapelu.

O co jde? Stanete se režisérem a sami se rozhodnete, co budete sledovat. Funkci si můžete vyzkoušet na tomto videu. Pokud nechcete nic měnit, přesuňte kurzor myši z obrazu a nabídka jiných pohledů zmizí. Experiment je zatím určen jen pro vybrané zájemce a není zřejmé, zda časem dojde k jeho výraznému nasazení. YouTube sice nastínil možnosti snímání ze sportovišť a koncertních hal, většina lidí si dokáže představit využití při tvorbě prezentačních materiálů, vhodných třeba pro výuku.

O životaschopnosti technologie nakonec může rozhodnout i zcela jiný proud. Erotika a filmy pro dospělé… Není třeba zastírat, že o nahotu je stále zájem a porno hýbe i světem počítačů, telekomunikací a informačních technologií.  Na druhou stranu je třeba připomenout, že pohledy více kamer z více úhlů, bonusové materiály a další „extras“ slibovali i tvůrci DVD a Bluray disků nebo machři přes 3D. Výsledek už známe. Na datových nosičích jsou zpravidla uloženy jen jiné audio stopy (často jen stereo místo 5.1 originálu), titulky a „veselé příhody z natáčení“…

Zdroj a foto: YouTube

You must be logged in to post a comment Login