BenQ displeje Boards Pro RP04 a Master RM04 získaly certifikaci EDLA

interaktivní displej BenQ Boards Pro RP04 Master RM04 certifikace EDLA

Společnost BenQ získala certifikaci EDLA pro nejnovější řadu interaktivních velkoformátových displejů pro vzdělávací segment. BenQ Boards Pro RP04 a Master RM04 zaručují plnou podporu Google Mobile Services (GMS), tedy kolekci aplikací a API.

Google Enterprise Devices Licensing Agreement (EDLA) je program společnosti Google, který poskytuje sadu pokročilých bezpečnostních funkcí pro zařízení se systémem Android.

Tato nová generace BenQ Boards nabízí školám snadný přístup k oficiálním službám Googlu včetně Google Play a Google Classroom. Poskytuje také pohodlné možnosti přes vyhledávání Googlu a další aplikace určené pro systém Android, a to přímo v rozhraní velkoformátového dotykového displeje.

Vylepšené možnosti výuky (Google)

Všechny BenQ Boards řady RP04 a RM04 nyní nabízí základní aplikace od Googlu, jakou jsou Drive, Maps, Meet a YouTube. Školy, které chtějí využívat služeb Google Workspace, jako jsou Classroom, Docs, Sheets či Slides si je mohou nainstalovat přímo z Google Play.

Součástí nové integrace je také přepracované uživatelské rozhraní, které je lépe přizpůsobeno výuce. Nechybí vyhledávací panel na domovské obrazovce, stejně jako používané BenQ widgety pro digitální výuku a další možnosti přizpůsobení.

Interaktivní sdílená výuka

BenQ Boards řady RP04 a RM04 nabízí speciální výukové nástroje EZWrite 6 a InstaShare 2.

Aplikace EZWrite 6 je inovativní software, který umožňuje pedagogům lepší řízení výuky, pořizovat poznámky, importovat obsah a používat širokou škálu speciálních nástrojů pro různé předměty.

Bezdrátové sdílení obrazovky přes InstaShare 2 umožňuje až devíti studentům současně sdílet a ovládat displej z notebooku, tabletu nebo chytrého telefonu. Tento nástroj také dokáže rozdělit obrazovku podle počtu zařízení, takže se studenti mohou plynule střídat, aniž by narušili průběh výuky.

Další nástroje

Nová generace displejů BenQ Boards, resp. její funkce, zpřístupňují výuku širšímu okruhu uživatelů.

Díky převodu textu na řeč (Text-To-Speech) se mohou zapojit zrakově postižení studenti. Vícejazyčný překlad pak umožňuje pedagogům a studentům lépe porozumět materiálům originálně napsaným v jiném jazyce.

Další užitečnou funkcí je optické rozpoznávání znaků (OCR), která pomáhá studentům a učitelům převádět obrázky a dokumenty s bloky znaků na upravitelný text, díky čemuž lze připravovat různé předlohy či učební materiály z tištěných zdrojů.

Chytřejší správa uživatelů a zařízení

Školy, které již mají existující účty Googlu, mohou snadno přejít na výuku na tabulích od BenQ bez jakéhokoli dalšího nastavování. Systém správy účtů BenQ (AMS) umožňuje správcům synchronizovat adresář pracovního prostoru Googlu a okamžitě zkopírovat uživatelské účty a jejich nastavení do ekosystému BenQ. Synchronizace adresářů je nabízená pro školy využívající LDAP, Microsoft Entra ID (dříve Azure Active Directory), ClassLink a další poskytovatele identit založených na SAML.

Učitelé se mohou přihlásit pomocí synchronizovaného účtu na Googlu přímo na BenQ Boardu, a to pomocí svých školních přihlašovacích údajů. Pro rychlejší přihlášení lze naskenovat QR kód na svém telefonu nebo použít přihlášení jedním kliknutím pomocí školou vydaných NFC karet.

Řešení pro správu zařízení BenQ (DMS) umožňuje správcům sítě vzdáleně a efektivně ovládat nastavení displejů BenQ. Pomocí DMS mohou sledovat stav zařízení, spravovat aplikace, posílat aktualizace a konfigurovat nastavení.

Vylepšené zabezpečení (GMS)

Velkoformátové displeje BenQ Board běží na operačním systému Android 13, který je oficiálně podporovaný GMS. Školy se tak mohou spolehnout na integrované bezpečnostní prvky, které je ochrání před škodlivými aplikacemi, phishingovými útoky, možnými úniky dat i jejich ztrátou.

BenQ pak umocňuje bezpečnost šifrováním síťové komunikace a zabezpečením na úrovni proxy. Své cloudové služby pak BenQ hostuje na zabezpečené cloudové infrastruktuře AWS.

Technologie ClassroomCare pro zdravější výuku

Displeje BenQ jsou jediné interaktivní velkoformátové displeje určené pro vzdělávací segment s plnohodnotnou sadou ClassroomCare zaměřenou na zdraví uživatelů.

Řady Pro i Master jsou vybaveny certifikovanými displeji Eyesafe 2.0, které chrání oči studentů i pedagogů před škodlivým modrým světelným spektrem, které prokazatelně způsobuje únavu očí a dlouhodobé problémy se zrakem.

Modelová řada BenQ Board Pro je vybavena senzory kvality vzduchu, které monitorují úroveň CO2, PM2.5 a dalších škodlivin v učebně. To má za následek větší pozornost studentů, zlepšení kognitivních vlastností a ochranu zdraví dýchacích cest. Model RP04 jde ještě o krok dál díky vestavěnému ionizátoru vzduchu, který pomáhá snižovat množství pevných částic.

Zdroj a foto: BenQ

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.