Reklama/Advertisement

Nokia N8 – první dojmy


Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 34 in /web/htdocs2/itrevuecz/home/www/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_basic_tagcloud/package.module.nextgen_basic_tagcloud.php on line 182

Nokia v Praze představila nový telefon N8, který se má na začátku října 2010 objevit v prodeji. První dojmy z jeho designového zpracování a ovládání jsou velmi pozitivní. Nový systém Symbian, kvalitní displej, rychlá odezva, listování několika obrazovkami, to vše bude mnoha lidem vyhovovat.

Místo dlouhého popisu si prohlédněte pár obrázků v galerii pro lepší představu o čitelnosti displeje, vzhledu ikon nebo o tapetách pracovní plochy. Prezentace byly spouštěny přímo z telefonu Nokia N8 připojeného k televizi pomocí dodávaného kabelu, prohlédli jsme si fotografie pořízené fotoaparátem i jím natočené krátké videosekvence. 12Mpix čip se předvedl ve velmi dobrém světle, výhodou je kvalitní vestavěný blesk. Zajímavá byla ukázka přehrávání multimediálních souborů z USB klíče, připojeného přímo k telefonu pomocí redukčního kabelu. Žádné konvertování HD ready videa nebo skladeb, prostě stačilo připojit disk, ve správci souborů vybrat některý film nebo písničku a spustit. Výborný obraz byl doprovázen i kvalitním zvukovým výstupem. Ve sluchátkách zní dobře (v závislosti na tom, jaká používáte), ale na připojené audio sestavě 5.1 skutečně prostorově.

Telefon si většina lidí pořizuje pro telefonování (přestože nejméně pro polovinu žen je přítomnost fotoaparátů v telefonu důležitá) a chytrý telefon, tedy smartphone, i pro snadné propojení s ostatními prostřednictvím sociálních sítí, hledáním na internetu nebo navigováním. Model N8 je vybaven GPS přijímačem a s mapovými podklady, které si můžete stáhnout pro vybrané telefony Nokia prostřednictvím aplikace Ovi Maps, vás snadno dovede k cíli ať pojedete autem, na kole, nebo se vydáte na cestu pěšky. Aplikace pro telefon získáte prostřednictvím Ovi Obchodu, můžete je stáhnout přímo z internetu do telefonu nebo do počítače a pak provést synchronizaci.

Cena telefonu se má pohybovat mezi 12 – 13 000 Kč v přímém prodeji, u jednotlivých operátorů se bude lišit podle závazku, který má zákazník uzavřen. Aplikace jsou zčásti zdarma, zčásti placené a je možné je vybírat pro určité typy telefonů. V tomto roce došlo ke zpřístupnění aplikací a nákupu za zaslanou prémiovou SMS. Počet nákupů tak výrazně vzrostl, protože platba pomocí SMS je jednodušší než zadávání čísla platební karty, pro mnohé zákazníky bezpečnější (nevěří internetovému bankovnictví) a u mladších uživatelů tolik není cítit v peněžence (fakturu za telefon platí rodiče).

You must be logged in to post a comment Login