Reklama/Advertisement

ESET Social Media Scanner – kondom pro styk na sociálních sítích

ESET nabízí nový novou verzi ESET Social Media Scanner, což je nástroj, který by ve výbavě uživatelů Facebooku a Twitteru neměl chybět. Nabízí další vrstvu ochrany, v nové verzi má přepracované uživatelské rozhraní a řadu nových technologií.

Virová nákaza se šíří rychle a na ochranu bychom neměli zapomínat. Když jdete do deště, vezmete si pláštěnku nebo deštník. Pokud se chystáte za sexuálním dobrodružstvím, přibalíte kondom (platí pro muže, ženy jsou samozřejmě věrné). Proč byste neměli myslet na ochranu při styku na sociálních sítích? Není třeba podezírat kamarády, že by vám záměrně podhodili nějaký falešný odkaz. Ale ve světě je čím dál víc lidí, kteří kamarádi nejsou…

Podle Mário Turnera z ESETu se prý ukazuje se, že na Facebooku mají uživatelé oproti Twitteru trojnásobné riziko, že narazí na škodlivý či podezřelý link. Jednak proto, že má větší počet uživatelů, dále pak kvůli tomu, že účty obsahují větší množství potenciálně zneužitelných dat, včetně napojení na platební karty. ESET Social Media Scanner má přes 150 tisíc uživatelů a detekuje denně na 30 tisíc škodlivých či podezřelých linků na Facebooku a 10 tisíc na Twitteru.

Hlavní funkcí ESET Social Media Scanner (ESMS) je detekovat škodlivé či podezřelé linky na sociálních sítích a varovat před nimi uživatele. ESMS navíc obsahuje technologie pro kontrolu nastavení účtů na Facebooku a Twitteru, a také možnost souhrnného pohledu na stav účtů na obou těchto sociálních sítích v jediném okně.

Zaujal vás ESET Social Media Scanner? Za vyzkoušení nic nedáte. A za další používání také ne. Pro uživatele je zdarma, k využití některých funkcí je však potřeba registrace.

Zdroj a foto: ESET

 

You must be logged in to post a comment Login