autor: VAC

Autor: Václav Maletínský (na stránkách pod značkou webu, tedy IT Revue), 23 let praxe v médiích, PR a ICT. 10 let jsem strávil ve vydavatelství IDG na pozicích technika, redaktora, šéfredaktora, vedoucího projektu atd. V minulosti jsem se věnoval testům a recenzím počítačů, komponent, periférií (zejména tiskárnám, skenerům a multifunkčním zařízením), stejně jako redakční práci. Po skončení trvalé spolupráce s vydavatelstvím IDG pokračovalo občasnému psaní, fotografování produktů, míst, osob a událostí. Spolupracoval jsem s několika PR agenturami na přípravě a kontrole tiskových zpráv, vyzkoušel jsem si PR v Neopublic Porter Novelli, psal jsem pro odborná a lifestyle média (namátkou ICT Revue, T3, Strategie, ForMen, VTM, Audio Video, Reseller Magazine, HD World, ChannelWorld a další). 

Zpravodajství, lifestylu, chlapským tématům a speciálním projektům jsem se tři roky s partou skvělých lidí věnoval i při práci pro Novu (CET 21) na webech tn.cz, fanda.tv a dalších. Následovala spolupráce se slovenskou JOJkou na webu premuža.sk a po ní pár měsíců v časopisu Téma, odkud jsem přešel nejprve do ITBIZ společnosti Nitemedia a pak k Lagardére, kde jsem měl na starost video obsah. V posledních letech jsem spolupracoval se společností Opportunus na jejích letákových projektech/webech.

Kontakt: vaclav_maletinsky(zavinac)itrevue.cz

Web: je magazínem a archivem informací z oblastí informačních technologií a spotřební elektroniky. Zveřejněné zprávy pocházejí od agentur, výrobců, prodejců, z tiskových konferencí, výstav, případně z jiných zdrojů na internetu (zpravodajské servery v zahraničí a v ČR). Chcete-li najít na webu informace i o vašich produktech či službách, můžete mne kontaktovat na uvedené adrese. Podobně jako v předchozí praxi si i zde vyhrazuji právo krátit či pozměnit agenturní zprávy, opravovat občasné chyby a z nesmyslů dělat smysly…  U zveřejňovaných zpráv a informací uvádím zdroj, odkud byla zpráva převzata či doručena.

Jak dlouho to může fungovat? Tak dlouho, dokud budou lidé přicházet s novými produkty, dokud mne bude hledání informací o nich bavit a dokud mi čas dovolí takové informace zveřejnit. První a druhá podmínka bývá splněna téměř vždy, třetí občas. Pokud mne nějaká trvalá spolupráce pracovně velmi vytěžuje, pak na vlastní blog nemám dostatek času. V případě větší volnosti po měsících či letech zase web trochu restartuji a něco přidám. Zasílané tiskové zprávy v koši nekončí. Pročítám je, abych byl v obraze a využiji při nějakých speciálních projektech třetích stran.

Chcete vyjádřit svůj názor? Budu určitě rád. Můžete tak učinit v diskusi. První diskusní příspěvek neregistrovaného autora však prochází procesem registrace a schválením. Na jeho zveřejnění budete čekat o něco déle. Další diskusní příspěvky stejného autora již nic nezdržuje. Bude-li však příspěvek obsahovat více než dva linky, automaticky čeká na schválení také. Nebráním se jakékoliv diskusi k tématu, pokud bude vedena slušnou formou. Narazíte-li na chybu v článku, budu rád, pokud mne na ni upozorníte.

Václav Maletínský