Reklama/Advertisement

Lehké a odolné 15,6“ notebooky Tecra Z50

Toshiba Tecra Z50 je nová modelová řada notebooků pro profesionální uživatele. Nabízí Full HD rozlišení antireflexního displeje, vynikající mobilitu, vysoký výkon, lehké bytelné šasi a podsvícenou klávesnici se samostatným numerickým blokem.

Společnost Toshiba uvedla na český a slovenský trh nový 15,6“ notebook Toshiba Tecra Z50. Jedná se o zcela novou modelovou řadu, jejíž konstrukce vychází z jednoho z nejlehčích 13“ notebooků vůbec – Portégé Z30. Nabízí vynikající mobilitu, vysoký výkon a lehké bytelné šasi z hořčíkové slitiny. Protože Tecra Z50 cílí především na firemní klientelu, je v modelech předinstalován operační systém Windows 7 Professional 64-bit, přičemž Windows 8.1Pro 64 bit je dodáván na instalačním DVD disku jako alternativa.

Tecra_Z50_05

Notebook Tecra Z50 s 39,6 cm (15,6“) displejem je jedním z nejlehčích notebooků na trhu ve své třídě. Váží od 1,79 kg a nabízí numerickou klávesnici v kombinaci s velkým displejem. Na tento notebook se aktuálně vztahuje tříletá záruka v kombinaci s jednoletou unikátní službou „Záruka spolehlivosti“.

Na trh přicházejí první dva modely vybavené antireflexním Full HD displejem, SSD disky a 8 GB operační paměti. Model Tecra Z50-A-10P pohání procesor Intel Core i5 a poskytuje 128 GB diskové kapacity. Tecra Z50-A-11C je postavena na nejvýkonnějším dostupném řešení – procesoru Intel Core i7 a pro data je připraven rychlý 256 GB SSD disk. Baterie modelu Tecra Z50 dodává energii až na 8 hodin práce. Notebooky poskytují pokročilé bezpečnostní funkce pro podnikání a také dokovací řešení, které umožňuje jednoduché připojení ke všem potřebným periferiím včetně monitoru.

Tecra_Z50_04

 Všechny notebooky řady Z jsou dostatečně robustní, nabízejí bezpečnostní nástroje Toshiba EasyGuard. Lehké hořčíkové šasi je vyztuženo pomocí struktury „medové plástve“, která zvyšuje odolnost. Model Z50 prošel řadou přísných testů včetně HALT (Highly Accelerated Lifestyle Test) od nezávislého německého zkušebního institutu TÜV Rheinland. Notebook byl testován na pád z výšky až 76 cm a navíc je vybaven klávesnicí, která zajišťuje bezpečnost při polití až 30 ml tekutiny a chrání tak data při nepředvídatelných nehodách. Tecra Z50 je připravena i na ochranu podnikových dat při krádeži notebooku a umožňuje IT oddělením sledovat, udržovat, opravovat, aktualizovat a upgradovat notebook na dálku. Čtečka otisků prstů, která je součástí standardní výbavy všech modelů, zvyšuje bezpečnost při přihlašování a k dispozici je i volitelná čtečka čipových karet.

Model Tecra Z50-A-10P bude na trhu za doporučenou koncovou cenu 32 490 Kč včetně DPH a Tecra Z50-A-11C za 37 790 Kč.

Tecra_Z50_02

Technické údaje Tecra Z50-A-10P a Tecra Z50-A-11C:

 • 4. generace procesorů Intel Core
 • 39.6cm (15.6″) Full HD antireflexní displej
 • Předinstalovaný systém Windows 7 Pro a instalační DVD Windows 8.1 Pro
 • Intel® HD 4400 grafika
 • 8GB DDR3L
 • 128 nebo 256 GB SSD disk
 • Konektivita: 3 porty USB 3.0, 1 x HDMI, 1x RGB, čtečka karet SD, Gigabit LAN, Wi-Fi (802.11 ac/a/b/g/n) wireless LAN, volitelně širokopásmové mobilní připojení3, Bluetooth 4.0, Intel WiDi
 • Audio: stereo reproduktory s technologií DTS Studio Sound
 • Full HD webkamera se stereo mikrofonem
 • Zabezpečení: Toshiba EasyGuard, Trusted Platform Module, Intel Active Management Technology, volitelně čtečka čipových karet
 • Podsvícená klávesnice s numerickým blokem a Accupointem odolná proti polití
 • Hmotnost: od 1,79kg
 • Tříletá záruka v kombinaci s jednoletou unikátní službou „Záruka spolehlivosti“.

Zdroj a foto: Toshiba

You must be logged in to post a comment Login