Reklama/Advertisement

Nejlehčí 14palcový Ultrabook na světě – ThinkPad X1 Carbon

ThinkPad X1 Carbon

Třetí generace ThinkPad X1 Carbon s úhlopříčkou 14 palců a osmipalcový tablet ThinkPad 8 potěší všechny profesionály na cestách

Nový X1 Carbon je se svými 1,27 kg nekompromisně lehký a přitom je prakticky nezničitelný. Nejlehčí 14” Ultrabook na světě, který je vyroben z uhlíkových vláken, je vybaven adaptivní klávesnicí, která se dynamicky upravuje na základě softwaru nebo aplikace, používané pro zvýraznění nejdůležitějších kláves. Nový Ultrabook také integruje ovládání pomocí hlasu a gest.

X1 Carbon rovněž zlepšuje prohlížení a dotykové ovládání. Displej ColorBurst poskytuje ostřejší a jasnější obraz s vyšším rozlišením a lepšími pozorovacími úhly pro vynikající vizuální zážitek, ať už při sledování filmů nebo vytváření prezentací. Uživatelé, kteří často cestují, ocení technologii Rapid Charge, která umožňuje nabití až na 80 % baterie za méně než hodinu. Společně s až 9hodinovou výdrží baterie a volitelně vestavěným 4G poskytuje X1 Carbon mobilitu a konektivitu, kterou uživatelé potřebují, ať už jsou kdekoliv. Pro uživatele, kteří vyžadují možnosti dokování, disponuje X1 Carbon konektorem OneLink, který eliminuje změť kabelů při práci na počítači.

ThinkPad OneLink Pro Dock

Dokovací stanice OneLink Pro Dock

Nový ThinkPad OneLink Pro Dock kombinuje všechny potřebné dokovací vlastnosti a funkce, včetně napájení, a to prostřednictvím připojení jediného kabelu k notebookům Lenovo vybavených konektorem OneLink. ThinkPad OneLink Pro Dock je vybaven několika USB porty, audio a Ethernet portem, ovladačem pro podporu duálního videa přes DisplayPort a DVI u vybraných modelů. Integrovaný adaptér 90W AC zajišťuje napájení notebooku, podporuje rychlé nabíjení a umožňuje nabíjet také další zařízení, jako například chytrý telefon.

ThinkPad 8

ThinkPad 8

Prémiový 8palcový tablet z jednoho kusu hliníku je vybaven displejem 1920×1200 bodů, procesorem Intel Bay Trail Quad Core, až 128 GB úložištěm, 3.0 microUSB portem, LTE připojením a operačním systémem Windows 8 Pro. ThinkPad 8 umožňuje uživatelům zachytit fotografie a videa snadno díky krytu Quickshot. Uživatelé s Quickshot krytem jen odkryjí 2MP a 8MP kamery s vysokým rozlišením.

Ceny a dostupnost

ThinkPad X1 Carbon bude celosvětově dostupný v druhé polovině února za cenu začínající na 37800 Kč včetně DPH. ThinkPad 8 bude dostupný také v druhé polovině února za cenu od 12100 Kč včetně DPH. OneLink Dock Pro bude dostupný ke konci února, cena bude upřesněna.

Zdroj a foto: Lenovo

You must be logged in to post a comment Login