Reklama/Advertisement

Ultrabook ASUS Zenbook UX305 – tenoučký notebook s QHD displejem

ASUS uvedl na český trh ultrabook Zenbook UX305, který je s 12,3 milimetry nejtenčím notebookem na světě v kategorii 13palcových přenosných zařízení. Váží pouze 1,2 kilogramu a pohání jej úsporný procesor Intel Core M, díky němuž je počítač naprosto tichý.

Procesor se spolu s rychlým SSD diskem stará o zcela plynulý chod systému Windows 8.1. Detailní obraz zajišťuje displej s rozlišením až QHD (3200 x 1800 bodů). Notebook v barvě obsidiánu se v Česku prodává za cenu od 19 999 Kč s DPH.  ASUS Zenbook UX305 zaujme designem z broušeného kovu. Celohliníkový ultrabook disponuje oproti svým předchůdcům znatelně oblejšími hranami a také matnou úpravou víka, na kterém se nezachytávají otisky prstů.

UX305_black Left Back Open45

Srdcem počítače je extrémně úsporný procesor Intel Core M-5Y10 nejnovější generace Broadwell, který běžně pracuje na frekvenci 0,8 GHz, ale funkce Intel Turbo Boost jej v případě zatížení dokáže automaticky zvýšit až na hodnotu 2 GHz. Rychlé reakce zajišťuje také SSD disk o kapacitě 128 či 256 GB. Notebook je velmi tichý, neboť k jeho chlazení nejsou potřeba žádné ventilátory. Baterie udrží počítač bez nabíjení kolem 10 hodin.

Za bohatým zvukovým přednesem modelu Zenbook UX305 se skrývá kombinace technologií SonicMaster a ICEpower od společnosti Bang & Olufsen. Přítomnost konektoru microHDMI umožní přehrát film na obrazovce vašeho televizoru. Nechybí ani tři rychlé porty USB 3.0, dvoupásmové Wi-Fi 802.11ac a integrovaného rozhraní Bluetooth 4.0

Zdroj a foto: Asus

You must be logged in to post a comment Login