ADATA PV100 Power Bank – více šťávy pro vaše mobilní zařízení

ADATA PV100 Power Bank

Power banky jsou určeny pro napájení mobilních zařízení a pokud se rozhodnete pro jejich nákup, můžete prodloužit činnost chytrého telefonu nebo tabletu třeba pětinásobně. Záleží na tom, pro jakou kapacitu baterie náhradního napájení se rozhodnete.

Společnost ADATA představila na výstavě CES 2014 power banku PV100 pro mobilní zařízení. 8 milimetrů tenká mobilní energetická banka s 2,1ampérovým výstupem uspokojí všudypřítomné potřeby současné generace mobilních zařízení a pohodlně se vejde do kapsy.

Mobilní telefony mají stále větší displeje a rychlejší dvou až osmijádrové procesory. Přestože se jejich výrobci snaží prodloužit výdrž jejich akumulátorů, pro aktivní uživatele to stále nestačí. Telefonování příliš spotřebu neovlivní, ale pouštění hudby, prohlížení filmů, brouzdání po internetu a zejména hraní zajímavých her jsou skutečnými žrouty energie z vestavěné či výměnné baterie. Pokud máte po ruce nabíječku a zásuvku, nemusíte se s tím příliš lámat hlavu. Ale co budete dělat na cestách, když vám „dojde šťáva“ třeba ve vlaku, autobusu, nebo někde na dovolené? Řešením je právě nějaká power banka.

ADATA PV100 Power Bank

Nový model PV100 je vybaven tlačítkem s LED indikátorem napájení, který ukazuje aktuální úroveň nabití Lithium-polymerové baterie s kapacitou 4 200 mAh. Banku lze dobíjet prostřednictvím microUSB konektoru. Energetická banka PV100 má řadu certifikátů o bezpečnosti a stabilitě při dlouhodobém používání – např. FCC, CE, LVD, PSE, C-Tick, KC, NOM nebo Gost-R. PV100 nabízí i širokou škálu ochranných funkcí, včetně ochrany proti přebití/vybíjení, přepěťovou ochranu, nadproudovou a proti zkratu – zkrátka vše pro zajištění maximální bezpečnosti. Teplota baterie je neustále monitorována (NTC měřičem), čímž se zabraňuje přehřátí a poškození samotné baterie nebo energetické banky.

PV100 bude k dispozici ve čtyřech barevných kombinacích, na trhu se objeví v prvním čtvrtletí 2014 a její cena by se měla pohybovat mezi 400-600 Kč.

Zdroj a foto: ADATA