Adidas miCoach – představení elektronického osobního trenéra

Adidas na tiskové konferenci představil svůj nový výrobek miCoach – elektronického osobního trenéra pro běžce, který hlasovými pokyny řídí uživatele při jeho tréninku. Celý komplet obsahuje krokoměr s možností upevnění na tkaničky bot, hrudní snímač pro měření tepové frekvence a řídící jednotku, která prostřednictvím sluchátek předává pokyny běžci.

K použití miCoach je třeba mít přístup k internetu. Na webových stránkách www.micoach.com si uživatel zřídí svůj účet, vybere tréninkový plán a nahraje jej do zařízení. MiCoach vyplňuje mezeru mezi sporttestery s displejem a jednoduchými krokoměry. Není vybaven displejem, všechny pokyny jsou zvukové a zatím pouze v angličtině (stejně jako webová stránka).

Zajímavý je krokoměr s gyroskopickým senzorem, kterému není třeba zadávat průměrnou délku kroku, ale dokáže ji z pohybu sám dopočítat. Adidas miCoach je možné propojit s MP3 přehrávačem a při tréninku poslouchat hudbu. Při vyslovení pokynu na zrychlení či zpomalení dojde ke ztišení hudby, pokyn je možné zopakovat nebo zvolit jen některé typy hlášení. Po tréninku jsou data převedena do počítače a nahrána do profilu na webu k celkovému vyhodnocení.

Na fotografiích z tiskové konference jsou kromě známých osobností (Pavel Nedvěd, Dara Rolins) také snímky jednotlivých částí miCoach a rozhraní webu, které bylo z počítače převedeno na připojené větší obrazovce. Pavel Nedvěd přebíral na tiskové konferenci číslo 1972 pro svůj sobotní start půlmaratonu v Praze.

MiCoach se bude prodávat za doporučenou cenu kolem 3 500 Kč včetně DPH.

Zdroj: Adidas, foto: autor