Apple představil iPhone 4

Společnost Apple představila nový iPhone 4 s funkcí FaceTime pro videohovory a s novým displejem s velkým obrazovým rozlišením. iPhone 4 je vybaven 5megapixelovou kamerou s bleskem LED, nahráváním HD videa, procesorem Apple A4, trojosým gyroskopem a až o 40 procent delší výdrží.

Nový iPhone by měl být nejtenčím chytrým telefonem na světě (9,3 mm). Využívá novou verzi softwaru iOS 4 s podporou multitaskingu, zdokonalené aplikace Mail, hlubší podporu podnikových technologií a mobilní reklamní platformu iAd. Od 24. června bude iPhone 4 k dispozici ve Spojených státech, Velké Británii, Francii, Německu a Japonsku, přičemž v USA bude jeho cena začínat na pouhých 199 dolarech se smlouvou na dva roky.

Telefon podporuje videohovory, ale jen prostřednictvím připojení k Wi-Fi síti. 3,5palcový displej Apple Retina nabízí rozlišení 960 x 640 pixelů, což je čtyřikrát vícenež iPhone 3GS a 78 procent pixelů nedávno představeného iPadu. Sklo tvořící přední a zadní stranu telefonu je vyrobeno z křemičitanu hlinitého a je chemicky vytvrzeno natolik, že je 30krát tvrdší než plast, odolnější vůči poškrábání a odolnější než dříve. Má teké povrchovou úpravu odolnou vůči mastnotě.

Reklama/Advertisement

iPhone 4 je vybaven novou kamerou s rozlišením pět megapixelů, automatickým zaostřováním a 5x digitálním zoomem, podsvíceným senzorem na zadní straně a zabudovaným LED bleskem, který umožňuje pořizovat vynikající snímky i při horších světelných podmínkách. Telefon umožňuje nahrávat a střihat video v kvalitě HD a oblíbená funkce zaostřování klepnutím nyní funguje i při nahrávání videa.

iPhone 4 by měl vydržet sedm hodin hovoru v sítích 3G, až 10 hodin procházení webu v sítích Wi-Fi a až šest hodin při připojení přes 3G. Může pracovat až 10 hodin přehrávání videa a až 40 hodin přehrávání zvuku.

Telefon se bude prodávat v černém a bílém provedení a ve Spojených státech bude k dispozici za doporučenou maloobchodní cenu 199 dolarů v případě 16GB modelu a 299 dolarů v případě 32GB modelu. Od 24. června bude také k dispozici nový model iPhone 3GS 8GB za pouhých 99 dolarů. Do konce září se iPhone 4 začne prodávat v 88 zemích světa.

Zdroj: Apple

Reklama/Advertisement