Reklama/Advertisement

ASUS Strix 7.1 – herní sluchátka s prostorovým zvukem

ASUS představil herní sluchátka Strix 7.1, která dokážou reprodukovat 7.1kanálový prostorový zvuk podpořený deseti samostatnými měniči. Kromě přesného pozičního zvuku umí sluchátka vykouzlit i nejrůznější světelné efekty. Dodávají se s plug-and-play USB zvukovou stanicí vybavenou zesilovačem sluchátek. Novinka zvládne potlačit 90% šumu z okolního prostředí a disponuje čtyřmi profily spektra herního zvuku, které hráčům umožní přizpůsobit zvuk konkrétní hře.

Headset Strix 7.1 poskytuje realistický 7.1kanálový prostorový zvuk díky deseti samostatným neodymovým měničům (v každém sluchátku pět měničů). Kromě prostorového zvuku nabídnou sluchátka vyladěný stereofonní režim. Ten hráčům zaručuje při poslechu hudby nebo přehrávání jiného dvoukanálového obsahu, jako jsou například videa na YouTube, kvalitní zvukový prožitek. Stereofonní režim využívá několika samostatných reproduktorových měničů sluchátek, díky čemuž zvuk detailnější než z běžných stereofonních sluchátek. Samostatné ovladače hlasitosti pro každý prostorový kanál umožňují hráčům vyladit vyvážení zvuku pro různé hry i podle osobních preferencí. Kromě toho mohou hráči okamžitě změnit výstup z vícekanálového prostorového zvuku na stereofonní zvuk pouhým přepnutím přepínače na USB zvukové stanici.

Strix 7.1 se dodávají se samostatnou plug-and-play USB zvukovou stanicí, která funguje jako USB zvuková karta a umožňuje ovládání zvuku ve hře. Zvuková stanice nabízí až 90% filtrování šumu okolního prostředí, takže si hráči mohou užít čistou herní komunikaci bez rušivého hluku na pozadí, jako jsou například zvuky klávesnice. Strix 7.1 přináší čtyři profily spektra herního zvuku. Ty zahrnují režim střelby pro střílečky z pohledu první osoby (FPS), režim kroků pro FPS, režim pro akční RPG a závodní režim. Tyto profily lze okamžitě vybírat prostřednictvím USB zvukové stanice. Například režim kroků pro FPS vylepšuje zvuk kroků ve střílečkách z pohledu první osoby, což hráčům pomáhá rychle identifikovat nepřítele a získat výhodu.

ASUS Strix 7.1 zvuková stanice

Kromě samostatných přepínačů je USB zvuková stanice sluchátek Strix 7.1 vybavena i konektorem HDMI, takže hráči mohou připojit své oblíbené stereofonní nebo vícekanálové reproduktory k dodanému adaptéru propojujícímu HDMI a 3,5mm konektor.  Sluchátka Strix 7.1 se snaží odlišit i světelnými efekty. Novinka totiž nese na vnějšku náušníků symbolické soví oko řady Strix, které se při jejich používání rozsvítí. Hráči mohou pomocí tlačítka na USB zvukové stanici přepínat mezi statickým světelným efektem stálého podsvícení a „živým“ světelným efektem mírného pulzování.

Sluchátka Strix 7.1 jsou nejen stylová, ale i pohodlná, a to i při dlouhodobém hraní. Jsou polstrována velmi měkkou paměťovou pěnou se šířkou 130 mm v nejširším bodě a potažena vysoce prodyšnou proteinovou koženkou. Náušníky lze pohodlně složit naplocho, takže je snadné vzít si sluchátka s sebou na LAN party nebo turnaj. Rameno mikrofonu je odnímatelné a umožňuje tak snadnou výměnu, přepravu a skladování.

Technické údaje:

  • Konektor: USB (přes zvukovou stanici)
  • Rozměry reproduktorového měniče: Přední: 40 mm, Subwoofer: 40 mm, Střední: 30 mm, Zadní: 20 mm, Boční: 20 mm
  • Materiál měniče: Neodymový magnet
  • Impedance: 32 ohmů
  • Frekvenční odezva: 20 Hz – 20 kHz
  • Světelné efekty: Statické/živé/vypnuté
  • Mikrofon:  Odnímatelný, Jednosměrný, Frekvenční odezva 50 Hz – 16 kHz, Citlivost -40 ± 3 dB
  • Zvuková stanice:  Účinnost ENC více než 90% pohlcování šumu okolního prostředí
  • Funkce: Ovládání celkové hlasitosti, ovládání hlasitosti jednotlivých prostorových kanálů, ovládání hlasitosti mikrofonu, zesilovač sluchátek, profily spektra herního zvuku (režim střelby pro FPS, režim kroků pro FPS, režim pro akční/RPG hry, závodní režim), ovládání světelných efektů

Sluchátka se v Česku a na Slovensku objeví v únoru/ februári s cenou 6299 Kč, resp. 226,90 euro s DPH.

Zdroj a foto: ASUS

You must be logged in to post a comment Login