Autokamera Mio MiVue 803 WiFi GPS s lepším senzorem, rozlišením a USB-C

autokamera Mio MiVue 803 WiFi GPS specifikace cena

Mio uvádí cenově dostupnou autokameru MiVue 803 WiFi 2.5K GPS s lepším optickým senzorem, vyšším rozlišením a lepší svěwtelností pro natáčení ve zhoršených světelných podmínkách (Mio Night Vision).

Tato autokamera má mezi novými funkcemi navíc také pasivní parkovací režim, 60 fps (FHD), žádaný USB‑C konektor či vyspělejší informování o radarech, např. detailní upozorňování v měřených úsecích. K dispozici je i sesterský model s názvem MiVue 802 WiFi 2.5K bez GPS modulu. Obě jsou s českou a slovenskou lokalizací.

Upozornění na radary a úseková měření

MiVue 803 WiFi zobrazuje vzdálenost a čas (vteřiny) k rychlostní kameře (radary), upozorňuje na kamery hlídající přejezd na červenou (křižovatky, semafory). Novinkou je i moderní funkce upozorňování před úsekovým měřením, na jeho začátku, v jeho průběhu a při jeho skončení. Poskytuje tak informace o aktuální a průměrné rychlosti vozu a rychlostním omezení v úseku, a navíc čas a metráž zbývající do konce úseku. Řidič tak může upravit rychlost daleko dříve, než na jeho konci a přispět tak k plynulosti dopravy.

Díky upozornění v dostatečné vzdálenosti a v závislosti na rychlosti vozu bude řidič navíc vždy vědět, jak rychle může jet, jde o patentovanou funkci Smart Alert – čím rychleji řidič jede, tím dříve ho kamera upozorní. Bezplatné aktualizace databází radarů po celou dobu životnosti zařízení.

Integrovaná WIFI a aktualizace přes telefon

Zálohování a přenos videa je možný i do chytrého telefonu, a to díky aktualizované aplikaci MiVue PRO přímo od výrobce. Ta slouží také pro aktualizace autokamery, zejména radarů a případně nového firmwaru autokamery (technologie WIFI OTA). 

autokamera Mio MiVue 803 WiFi GPS specifikace cena

Nahrávání v rozlišení 2.5K 1440P rychlostí 30 snímků za sekundu

Kamera do auta pořizující záznam v rozlišení 2.5K 1440 pixelů zachytí veškeré detaily vaší cesty. Je vybavena širokoúhlým objektivem, takže si můžete být jisti, že žádná část vaší cesty nezůstane nezachycena.

Kvalitní video i při vysokých rychlostech s 60 snímky za vteřinu ve Full HD

Ve srovnání s 30 snímky/s umožňuje tato dvojitá hustota dat mimořádně detailní a plynulý obraz i při vysoké rychlosti jízdy.

Mio Night Vision technologie

Špičková technologie Mio Night Vision zajištuje díky objektivu s vysokou světelností a sestavě skleněných čoček dosažení plynulých a jasných záznamů, a to i za zhoršených světelných podmínek.

GPS polohování a automatická kalibrace času/polohy

Díky integrovanému GPS modulu zaznamenává MiVue 803 WiFi rychlost jízdy, přesnou polohu a čas (razítko ve videu lze případně vypnout). Zajišťuje i automatickou kalibraci času a polohy, a to i po delší době mimo provoz. K dispozici je rovněž sesterský model s názvem MiVue 802 WiFi 2.5K, který GPS modul nemá.

Integrovaný G-senzor uloží potřebné záznamy

V případě nehody nebo náhlé změny směru jízdy citlivě zaznamená integrovaný G senzor pohyby vozidla a zajistí, že nahraná data nebude možné přepsat.

autokamera Mio MiVue 803 WiFi GPS specifikace cena manažer

Mio MiVue Manager

PC software pro přehrávání a analýzu videa, informací z G-Senzoru (rychlost, směr a intenzita nárazu), sdílení na sociálních sítích, zaznamenání jízdní trasy na Google Maps.

Technické specifikace:

 • Záznam v 2.5K WQHD rozlišení 1440p (2560 x 1440)
 • 60 snímků za vteřinu při Full HD rozlišení
 • Vysoce kvalitní optický snímač
 • Night Vision technologie
 • Moderní technologie H.264 (.mp4), která umožňuje kvalitní nahrávky při malé velikosti souboru
 • Vestavěná GPS – automaticky zaznamenává informace o jízdě (rychlost, směr, nadmořskou výšku a zeměpisné souřadnice)
 • Široký úhel záběru 140° zachytí každý detail kritických okamžiků
 • Objektiv F1.8 poskytuje jasnější a čistší video i za zhoršených světelných podmínek
 • Fotografický režim
 • Upozornění na překročení rychlosti
 • Integrovaná WIFI přenos pořízených nahrávek do mobilního telefonu a jejich sdílení
 • Mobilní aplikace MiVue Pro
 • 2,7“ přehledná obrazovka
 • 3 osý G- senzor pro automatickou detekci a analýzu nehody
 • Upozornění na rychlostní radary a úseková měření, s bezplatnou a pravidelnou aktualizací databáze
 • Automatické nahrávání
 • Mio MiVue Manager – PC software pro přehrávání a analýzu videa a informcí z G-Senzoru (rychlost, směr a intenzita nárazu), sdílení na sociálních sítích
 • Podpora paměťových karet MicoSD class 10 až do kapacity 128 GB
 • Česká a slovenská lokalizace
 • Balení: kamera MiVue 803, polohovatelný lepící držák, statická fólie pod držák, autonabíječka s USB-C, návod

Dostupnost a cena

Mio MiVue 803 WiFi 2.5K GPS je aktuálně k dostání v českých a slovenských eshopech už od 2 500 Kč vč. DPH / 105 EUR. Více informací se můžete na webu https://www.mio.com/cs_cz/mivue-803

Zdroj a foto: Mio

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.