Axis představil kompaktní kamery M1055-L a M1075-L s rozlišením HDTV 1080p

bezpečnostní kamera Axis M1055 a M1075 cena

Axis Communications představuje dvě nové kompaktní víceúčelové boxové kamery s hlubokým učením, které byly navržené s ohledem na soukromí a bezpečnost. Nabízejí rozlišení HDTV 1080p se špičkovou kvalitou obrazu a jsou vybavené objektivem s IR korekcí, který zajišťuje profesionální kvalitu videa ve dne i v noci.

Kamera AXIS M1055-L

Boxová kamera AXIS M1055-L nabízí kompaktní cenově výhodné řešení s rozlišením HDTV 1080p a špičkovou kvalitou obrazu. Díky funkci Wide Dynamic Range (WDR) můžete v obraze vidět více detailů, i když jsou snímány scény s velkým rozdílem mezi nejtmavšími a nejsvětlejšími oblastmi.

Kamera také disponuje infračerveným přísvitem s IR-korigovaným objektivem zajišťujícím profesionální video ve dne i v noci. Objektiv se širokým záběrem v úhlu 103° umožňuje snadnou montáž do rohů pro kompletní pokrytí celé místnosti z jednoho bodu jedinou kamerou.

Kamera AXIS M1075-L

Vyšší model AXIS M1075-L je vybavený navíc PIR senzorem pro detekci pohybu a má také vestavěný mikrofon s reproduktorem zajišťující obousměrnou zvukovou komunikaci. Snadnou integraci s IP audio systémy umožňuje podpora protokolu SIP.

K výbavě obou kamer patří integrovaná jednotka pro zpracování hlubokého učení (DLPU), která umožňuje pokročilé funkce a výkonnou video analytiku založenou na hlubokém učení přímo v kameře (tzv. na okraji sítě).

Tyto kamery byly navržené tak, aby umožnily bezpečnostní videodohled s ohledem na ochranu soukromí, proto jsou ideální zejména k instalaci na místa, kde je třeba soukromí zachovávat, jako jsou např. pečovatelské domy a domovy pro seniory. Uplatní se ale i v maloobochodě – v menších provozovnách služeb, rychlého občerstvení a v obchodních centrech.

Bezpečnost i zajištění soukromí

Kamery mají LED indikátor signalizující aktivní streamování nebo nahrávání videa. S funkcí AXIS Live Privacy Shield umí kamera v reálnem čase automaticky maskovat oblasti, kde by mohla být zachycena citlivá data, jako jsou například obličeje nebo i celé postavy. Tímto způsobem se zajišťuje, že tyto informace nebudou viditelné pro neoprávněné osoby, které mohou mít k videu přístup.

bezpečnostní kamera Axis M1055 a M1075 cena

Užitečnou funkcí může být i software AXIS Object Analytics, který umožňuje sledovat, když se někdo zdržuje v definované oblasti déle, než je čas stanovený uživatelem (využít lze například k detekci podezřelého a nestandardního chování). Kamery také nabízí I/O port pro různé příslušenství, jako jsou například tlačítka pro spouštění tichého poplachu, nebo okamžité přivolání pomoci.

Standardní výbava kamer Axis zahrnuje i funkce kybernetické bezpečnosti, které pomáhají zabránit neoprávněnému přístupu a chrání systém jako celek. Součástí kybernetické bezpečnosti jsou také podepsaný firmware a zabezpečené spouštění, které zajišťují pouze instalaci oficiálního autorizovaného firmware, který nebyl kompromitován. Nechybí zde ani technologie Axis Zipstream s podporou kodeků H.264/H.265, která výrazně snižuje nároky na šířku pásma a kapacitu úložiště.

Klíčové vlastnosti nových kamer řady AXIS M10:

  • denní i noční snímání s IR přísvitem;
  • podpora pokročilé analýzy s DLPU;
  • PoE napájení a I/O port pro příslušenství;
  • vestavěné funkce pro zachování soukromí;
  • model M1075L s PIR senzorem a obousměrným zvukem.

Dostupnost a cena

Nové kamery AXIS M1055-L a AXIS M1075-L budou k dispozici v České republice prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis za doporučené koncové ceny 6 900 a 8 000 Kč.

Zdroj a foto: AXIS

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.