BenQ uvádí profesionální monitory z řady PhotoVue SW272U a SW272Q

monitor BenQ PhotoVue SW272U SW272Q cena

BenQ uvádí na trh monitory z nejnovější generace PhotoVue – SW272U a SW272Q. Fotografům nabídnou 27palcovou úhlopříčku, rozlišení 4K, respektive 2K, technologii Fine-Coating a certifikovanou kvalitu barev.

Skvělé barvy pro profesionály

Monitory BenQ PhotoVue využívají patentovanou technologii AQCOLOR, která zajišťuje individuální kvalitu barev každého modelu z výroby, kterou dále vylepšuje nový panel s technologií Fine-Coating. Tento panel vlastní certifikaci TÜV Rheinland pro své vynikající antireflexní vlastnosti, což ve výsledku znamená efekt obrazovky podobný papíru.

monitor BenQ PhotoVue SW272U SW272Q cena

V kombinaci s aplikací BenQ Paper Color Sync poskytuje 99% pokrytí Adobe RGB, DCI-P3, a Display P3 s přesností delta E≤1,5, čímž se stává špičkovou platformou pro přesné úpravy fotografií a následný tištěný výstup.

Vylepšení se dočkaly také technologie Uniformity a Color Consitency, které umocňují celkový barevný výkon monitorů a využívají vysoce přesné prvky ke kontrole stovek dílčích oblastí obrazovky. Výsledkem jsou přesné barvy rovnoměrně na celém displeji, případně dokonalé sladění barev na více monitorech.

Monitory BenQ SW272U a SW272Q mají také certifikáty Pantone Validated, Pantone SkinTone a CalMan Verified, které získaly na základě testů barevného výkonu a kalibrace barev. Hardwarovou kalibraci usnadňuje Palette Master Ultimate, exkluzivní, výkonný a velmi intuitivní software BenQ pro správu barev. Monitory plně podporují také Calman, Colorspace a další kalibrační řešení třetích stran.

monitor BenQ PhotoVue SW272U SW272Q cena

Nová generace modelů PhotoVue je opět vybavena odnímatelným stínítkem, které umožňuje jeho využití jak pro samostatnou obrazovku, tak i sestavu více monitorů. Celkový funkční design pak doplňuje také koženková podložka pro bezpečné umístění fotoaparátů, kalibračních sond a dalších zařízení. Monitory jsou vybaveny USB-C připojením pro 90W napájení.

monitor BenQ PhotoVue SW272U SW272Q cena

Závazek společnosti BenQ k náročným zákazníkům a celému trhu profesionálním uživatelů monitorů dokládá také partnerství s Pantone, která je reprezentantem celosvětové komunity profesionálů, pokud jde o přesnost barev. Nové modely jsou dodávány s ročním předplatným služby Pantone Connect Premium, která umožňuje spolupráci napříč odvětvím díky sdílení přesné palety barev.

Dostupnost a cena

BenQ SW272U je k dispozici za doporučenou koncovou cenu 31 990 Kč s DPH v České republice a 1 365 euro s DPH na Slovensku. BenQ SW272Q bude k dispozici v průběhu srpna 2023 za doporučenou koncovou cenu 25 990 Kč s DPH v České republice a 1106 euro s DPH na Slovensku.

Zdroj a foto: BenQ.

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.