Reklama/Advertisement

BenQ XL2730Z – 27palcový herní monitor s QHD rozlišením

Společnost BenQ uvádí na trh 27palcový herní monitor s QHD rozlišením 2560 x 1440 pixelů a množstvím herních funkcí a technologií, včetně zobrazovací frekvence 144 Hz a podpory FreeSync.

Obrazovka monitoru BenQ XL2730Z s úhlopříčkou 27 palců v kombinaci s QHD rozlišením 2560 x 1440 pixelů přináší oproti klasickým Full HD monitorům jemnější detaily, ostřejší obraz a o 77 procent více zobrazené plochy. Monitor disponuje rychlou odezvou 1 ms GTG, vysokou obnovovací frekvencí 144 Hz a technologií Motion Blur Reduction pro plynulý obraz bez rozmazání. O minimalizaci prodlev se stará integrovaná VESA Standard Adaptive-Sync technologie podporující všechny AMD Radeon grafické karty kompatibilní s Freesync.

Monitor poskytuje široké možnosti nastavení obrazu snadno dostupné přes On Screen Display (OSD) či pomocí externího ovladače S-Switch. Prostřednictvím Display Mode a Smart Scaling lze zvolit mezi dalšími osmi přednastavenými a odladěnými velikostmi obrazu od 17 do 27 palců (17”, 19”, 19”W, 21.5”, 22”W, 23”W, 23.6”W a 24”).

Uživatelé si mohou pomocí funkce Game Mode Loader stáhnout do svého monitoru nastavení profesionálních hráčů či využít Auto Game Mode, který sám rozpozná žánr hry a přepne displej do příslušného režimu, případně doporučí nejvhodnější herní nastavení ke stažení. Vstříc specifickým požadavkům hráčů a různých typů her vychází také přednastavených 20 úrovní sytosti barev a vylepšený Auto Black eQualizer, jenž dokáže na základě typu hry zvolit úroveň podsvícení tak, aby optimalizoval viditelnost v tmavých místech a zároveň nepřesvítil místa světlá.

Pro zálohování individuálních nastavení a jejich snadný transport kamkoliv je k dispozici Game Mode To Go, využívající lokální USB disk, či vzdálené cloudové úložiště.

Monitor BenQ XL2730Z je vyhotoven v černo-červených barvách s pevným hliníkovým stojanem. Jeho design byl oceněn prestižním Reddot Award 2014. Umožňuje výškové nastavení, náklon i otočení obrazovky. Součástí jsou i praktické doplňky jako madlo k přenášení, otvor pro organizaci kabelů a zatahovací háček na boku pro bezpečné uložení sluchátek. Je vybaven i nejnovějšími technologiemi Eye-care pro ochranu očí (Flicker-free, eliminující blikání na pozadí monitoru ve všech úrovních jasu a Low Blue Light, redukující škodlivé modré světelné spektrum).

BenQ XL2730Z je v prodeji za doporučenou koncovou cenu 17 990 Kč s DPH v České republice a 659 euro s DPH na Slovensku.

Zdroj a foto: BenQ

You must be logged in to post a comment Login