Bezdrátová sluchátka Sony WH-1000XM5 s potlačením hluku

bezdrátová sluchátka Sony WH-1000XM5

Společnost Sony představila nejnovější bezdrátová sluchátka WH-1000XM5 s vylepšenou funkcí potlačení okolního hluku. Pátá generace sluchátek řady 1000X je podle informací výrobce vybavena dosud nejsofistikovanější technologií potlačení okolního hluku se dvěma procesory ovládajícími osm mikrofonů (o dva více než u staršího modelu M4), které výrazně omezují okolní hluk zejména v oblasti středních a vysokých frekvencí.

Model WH-1000XM5 disponuje funkcí Auto NC Optimizer, která automaticky optimalizuje potlačení okolního hluku v závislosti na prostředí. Díky integrovanému procesoru V1 využívají sluchátka WH-1000XM5 plný potenciál procesoru Sony QN1 pro potlačení hluku HD, zatímco speciálně navržený 30mm měnič zlepšuje potlačení hluku.

Nový měnič tak nahrazuje starší 40mm variantu, který byla použita u předchozích modelů. Podle Sony se vyznačuje lehkou, tuhou ozvučnicí a využívá kompozitní materiál z uhlíkových vláken, který zlepšuje citlivost na vysoké frekvence a zajišťuje přirozenější kvalitu zvuku.

Sluchátka WH-1000XM5 mají ve srovnání s předchůdci užší a kulatější hlavový most, menší mušle a pozměněné uchycení náušníků. Řada uživatelů tento minimalistický design ocení. Přiznávám, že mezi ně nepatřím, původní konstrukce s kolébkovým uchycením náušníků a s možností jejich sklopení k náhlavnímu mostu obdivuji více.

Vylepšený zvuk a ovládání

Nový model vylepší hudbu na zvuk s širokým rozsahem pomocí technologie DSEE Extreme, která upscaluje digitální hudební soubory v reálném čase. Měli byste tak snadno zachytit ocenit jemné detaily ve vašich oblíbených skladbách. Sluchátka mají certifikaci 360 Reality Audio, která vám umožní vychutnat si personalizovaný hudební zážitek s možností individuálního nastavení.

bezdrátová sluchátka Sony WH-1000XM5

Uživatele potěší funkce Adaptive Sound Control, která dokáže přizpůsobit zvukový profil okolnímu prostředí. Určitě ocení dotykové ovládání (zvýšení či snížení hlasitosti, přeskočení skladby nebo pozastavení přehrávání), rychlé ovládání pro populární streamovací službu Spotify, automatické pozastavení přehrávání během konverzace Speak-to-Chat. Za zmínku stojí i podpora chytrých asistentů Google Assistant a Alexa.

Výdrž sluchátek na jedno nabití je stejná jako u předchozích modelů, tedy 30 hodin s využíváním potlačení hluku. Pro nabíjení sluchátek využijete USB-C konektor. Rychlé dobití zajistí 3 hodiny poslechu za pouhé 3 minuty dobíjení. V balení sluchátek najdete i kabel pro analogové propojení se zdrojem zvuku (připojením 3,5mm jackem).

bezdrátová sluchátka Sony WH-1000XM5

Nová sluchátka Sony WH-1000XM5 v černé a platinově stříbrné barvě budou v prodeji od konce května 2022 za 10 599 Kč.

Zdroj a foto: Sony

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.