Bose Videobar VB-S přenáší 4K obraz a hlasy řečníků a eliminuje ostatní zvuky

videokonference Bose Videobar VB-S cena

Elegantní Bose Videobar VB-S řeší nejčastější problémy při videokonferencích a díky unikátním technologiím zajišťuje čistý obraz i zvuk, a to dokonce bez rušení nežádoucími zvuky z místnosti. Jeho chytré mikrofony umí důsledně izolovat hlasy, kamera dokáže najít a přiblížit řečníka a dynamicky ho sledovat při pohybu. To vše v kompaktním a elegantním provedení s možností instalace na nábytek nebo na zeď.

Bose Videobar VB-S

Profesionální divize legendárního výrobce audiotechniky Bose uvedla prostřednictvím distributora BaSys na náš trh špičkové zařízení pro videokonferenční místnosti – Bose Videobar VB-S. Toto kompaktní zařízení kombinující chytrou 4K kameru a velmi propracovaný audiosystém založený na letitých zkušenostech a unikátních technologiích Bose navazuje na již dříve představený Bose Videobar VB1 a je optimalizován pro menší konferenční místnosti.

Letité zkušenosti Bose umožnily instalovat mikrofony, reproduktory i příslušnou elektroniku těsně vedle sebe do velmi kompaktního zařízení a zajišťují bezchybnou funkci bez vzájemného rušení.

Bose Videobar VB-S spolupracuje s nejpoužívanějšími videokonferenčními aplikacemi, jako například Microsoft Teams, Zoom, Google Meet a dalšími nástroji platformy Unified Communications. Díky tomu se uživatelé mohou připojit ke konferenčním hovorům bez ohledu na používaný software.

Úzce směrované chytré mikrofony sledují místnost a najdou řečníky

Nový Bose Videobar VB-S je komplexním zařízením, které se při videokonferencích v menších konferenčních místnostech postará o vynikající obrazový i zvukový zážitek. Čtyři instalované chytré mikrofony umí najít hlasy aktuálně mluvících řečníků a zaměřit se na ně s úzce směrovaným paprskem snímání zvuku.

videokonference Bose Videobar VB-S cena

Díky tomu se další nežádoucí zvuky z ostatních částí místnosti do přenosu nedostanou. Automatický ekvalizér zajišťuje během schůzky optimalizovaný zvuk pro všechny účastníky.

Video díky chytrým technologiím

Ultra HD (4K) videokamera instalovaná uprostřed přístroje zajišťuje jasný obraz a výbornou ostrost i při využití tabulí či flipchartů. Zorný úhel 115° v horizontální rovině a 81°vertikálně dává řečníkům volnost při pohybu v místnosti. Videokamera pracuje vždy v jednom ze dvou režimů.

Nastavení „Autoframing“ udržuje všechny účastníky v obraze a je ideální pro skupinové hovory. Režim „Follow-me“, který nabízí ideální řešení pro školení nebo skupinové diskuse vedené jedním přednášejícím, se dokáže zaměřit, zvětšit a dynamicky sledovat osobu i během jejího pohybu po místnosti. Samozřejmostí pro zajištění soukromí mimo videokonference je posuvný kryt videokamery.

Snadné ovládání i vzdálená správa

Prostřednictvím mobilní aplikace Bose Work mohou uživatelé upravovat nastavení hlasitosti, ztlumit mikrofony, otáčet objektivem kamery i řídit její zoom během probíhající konference. Pro snadnou konfiguraci Bose VB-S i na dálku je k dispozici software Bose Work Configuration, který je k dispozici buď v podobě aplikace nebo prostřednictvím webového prohlížeče.

videokonference Bose Videobar VB-S cena

Software Bose Work Management umožňuje sledovat stav zařízení a ovládat klíčové funkce konkrétního zařízení i všech instalovaných videobarů Bose v celé firmě. Díky tomu mohou administrátoři snadno spravovat i tisíce jednotek instalovaných v konferenčních místnostech po celém světě.

K počítači nebo jinému zařízení řídícímu konferenci je možné Bose Videobar VB-S připojit pomocí rozhraní USB Type-C®, Wi-Fi či Bluetooth.

Dostupnost a cena

Bose Videobar VB-S i příslušenství pro jeho montáž je na českém trhu k dostání prostřednictvím distributora BaSys CS a specializovaných prodejců. Jeho doporučená koncová cena je 26 000 Kč.

Zdroj a foto: Bose

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.