Canon představil novou verzi programu PosterArtist pro tisk plakátů

Poster Artist pro tiskárny Canon

Společnost Canon Europe dnes představuje novou webovou verzi aplikace „PosterArtist“, která zjednodušuje navrhování a tisk plakátů přímo ve firmách. K zahájení tvorby plakátů stačí kompatibilní tiskárna Canon a přístup na web PosterArtist, kde je k dispozici široká škála šablon, obrázků, písem a ikon.  

Tato bezplatná webová aplikace je kompatibilní s celou řadou zařízení Canon – od velkoformátových tiskáren řady imagePROGRAF a produkčních tiskových strojů imagePRESS přes multifunkční zařízení řady imageRUNNER, univerzální modely i-SENSYS až po domácí a malé kancelářské tiskárny řad PIXMA a MAXIFY.

Nová webová verze programu PosterArtist provede uživatele fázemi návrhu a tisku plakátu od začátku až do konce. Pro ty, kteří již mají jasnou představu o tom, co by chtěli navrhnout, je jednoduché vybrat z nabídky návrhů aplikace „Plakát“, „Leták“ nebo „Banner“.

Ti, kteří již mají v hlavě jasný záměr, mohou „Vybrat téma“, například „Maloobchod/Distribuce“ nebo „Prodej“. Možnost „Automatický návrh“ pomáhá vytvářet plakáty, letáky a bannery od nuly. Výběrem kategorie, například „Potraviny a nápoje“, lze vygenerovat několik variant návrhu.

Přístup k milionům fotografií

Program PosterArtist nabízí přístup k milionům bezplatných fotografií, které poskytují knihovny snímků Pexels, Pixabay a Unsplash a díky nimž mohou uživatelé své návrhy přizpůsobit tak, aby vyhovovaly různým odvětvím – od maloobchodu a distribuce až po gastronomii, ubytovací služby a vzdělávání. Případně lze importovat a použít i vlastní obrázek. 

Díky nově vyvinuté technologii zpracování obrazu, která je kompatibilní s řadou zařízení Canon, lze použít reliéfní efekty ve zlaté a stříbrné barvě k zvýraznění designu. Uživatelé tiskáren Canon imagePROGRAF řady GP mohou dodat svým plakátům větší výraznost a působivost pomocí fluorescenčního inkoustu. Lze také zvolit tři různé úrovně sytosti a upravit tak jas tištěného výstupu nebo zvýraznit text, tvary, obrázky a pozadí růžovou nebo oranžovou barvou pomocí fluorescenčního růžového inkoustu.

Specifikace

Verze OS

Windows: Windows 8.1 (64bitová verze), Windows 10 (64bitová verze), Windows 11
MacOS: 10.15.×, 11.×, 12.×

Jazyky

Angličtina, francouzština, italština, němčina, španělština, ruština, portugalština

Doporučený prohlížeč 

Windows

Chrome, Edge (chromium)

MacOS
Chrome, Safari

Odkaz na stažení: PosterArtist

Zdroj a foto: Canon

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.