Česko 3.0 jako světová velmoc kryptoměn v praxi – The NGCO zahajuje novou digitální éru

kryptoměny - ilustrace

Česká republika díky byznysovému zázemí patří v rámci kryptoměn ke světové špičce. Nyní na trh přichází inovativní česká platforma The NGCO (The Next Generation Company), která chce posílit chápání a používání nových technologií mezi koncové uživatele a pomoct dále rozšiřovat jejich vliv napříč celou společností.

Využívá blockchain k tomu, aby umožnila firmám a lidem proniknout do světa decentralizované ekonomiky. Ta je stále častěji vnímána jako příští vývojový stupeň globálního technologického pokroku.

Česko jako blockchainová republika – cíl, který si klade platforma The NGCO vzniklá unikátním spojením designového studia NMDS a technologické společnosti Payment4U. Ambiciózním cílem tvůrců projektu je díky sázce na technologie a kreativitu vytvořit Česko 3.0. „Nebojíme se odvážných věcí. Jsme otevření nejmodernějším technologiím a trendům. Přinášíme jasnou vizi decentralizované ekonomiky, která staví na síle komunit a jejich propojování. Technologie mění svět a nabízí firmám i spotřebitelům zcela nové možnosti rozvoje,“ říká podnikatel a spoluzakladatel platformy The NGCO Zdeněk Vacek, kterého časopis Forbes označil za jednoho z nejprogresivnějších českých inovátorů.

„Odhalujeme trendy, které mění současnost a mají dlouhodobý potenciál. Blockchain mění svět teď a tady – je čas, aby z nejmodernějších technologií dokázal v běžném životě vytěžit každý. Platforma The NGCO otevírá společnostem novou cestu k zákazníkům a efektivnějšímu řízení či financování v rychle se měnícím digitálním prostředí,“ doplňuje kreativní stratég a spoluzakladatel platformy The NGCO Martin Kermes, který má mnohaleté zkušenosti v rámci spolupráce s exkluzivními globálními značkami. 

Propojení digitálního a reálného světa

Platforma The NGCO se soustředí na propojování digitálního a reálného světa  funkčních produktů a služeb v rámci decentralizovaných technologií ve světě Web3. Vzhledem k propojení s Payment4U a.s. jsme schopni projekt řídit od myšlenky, designu, programování a následné komunikace, což nám umožňuje držet kvalitu na vysoké úrovní. „V Česku chceme svým dílem přispět ke vzniku a rozšíření hubu pro vývoj digitálních aktiv. Chceme, aby nás světoví lídři a investoři na poli blockchainu brali jako logickou volbu, kam se obrátit, když chtějí něco vyvíjet efektivně a spolehlivě. Díky jedinečnému spojení kreativních a technologických vizionářů přinášíme bezpečné a inteligentní řešení, které posouvají naši společnost mezi světové digitální lídry. Přenášíme inovace do skutečně funkčních produktů,“ popisuje UX/UI designér a spoluzakladatel platformy The NGCO Martin Jedlička.

The NGCO: Zdeněk Vacek, Martin Jedlička a Martin Kermes

Decentralizované technologie a digitální aktiva mění tradiční finanční služby a hlásí se o klíčovou roli v rámci alternativních platebních metod. V The NGCO jsme vyvinuli otevřenou e-commerce3 platformu Rull, která umožňuje platbu prostřednictvím kryptoměn ve vybraných obchodech, nákup NFT a také zapojení byznys partnerů do e-commerce3 ekonomiky. „Růst trhu s kryptoměnami je masivní, a to se teprve rozbíhá. Obchodníci a finančníci po celém světě předpokládají, že decentralizované technologie brzy přinesou revoluci do platebního styku. Obchod s kryptoměnami v Česku každoročně sílí. Celosvětově používá kryptoměny k nákupu přes 300 milionů lidí. Obchodníci a největší globální firmy proto chtějí nabízet alternativní platební metody, které jsou mezi zákazníky nesmírně populární. Povedlo se nám navázat spolupráci s řadou předních světových značek, o kterých brzy hodně uslyšíte a kryptem u nich zaplatíte stejně přirozeně jako teď platební kartou.“ říká Zdeněk Vacek. 

Platforma Rull zájemcům nabízí také NFT market s kurátorovaným obsahem od slavných značek, osobností a tvůrců. Samotná hodnota světového NFT trhu už přesahuje částku jednoho bilionu dolarů. Hlavní výhodou této inovace je ukotvení a snadná přenositelnost vlastnických práv na blockchainu, lehké ověření autentičnosti, nový způsob financování a přerozdělování finančních prostředků v rámci firmy, či přímá podpora organizací a projektů, kterým lidé věří a chtějí pomáhat. Tím ve společnostech dochází k výrazné úspoře času a peněz. „Technologie pro nás nejsou cíl, ale prostředek jak nabídnout lidem a firmám jedinečné  produkty. NFT přináší novou formu vlastnictví v digitální době. Své uplatnění proto nachází od ochrany vlastnických práv, unikátních sběratelských předmětů až po sportovní prostředí a tvorbu komunit,“ odkrývá možnosti technologie Zdeněk Vacek. 

Platforma The NGCO plánuje do budoucna řadu dalších projektů. Kromě technologických inovací se například jedná o Web3 módní magazín FFAASSHHIIOONN či projekt Touch the Stars spojující erotiku s využitím blockchainu. 

O THE NGCO:

Inovativní platforma The NGCO vznikla v roce 2022 jedinečným spojením designového studia NMDS a technologické společnosti Payment4U. Společně značkám umožňují proniknout do světa blockchainu a nových technologií. Snoubí kreativce, komunikační experty a designéry s developerskými kapacitami, mistry IT a odvážnými investory. Platforma otevírá společnostem novou cestu k zákazníkům, efektivnějšímu řízení a rozvoji jejich produktů či služeb v rychle se vyvíjejícím světě Web3. 

Zdroj a foto: NGCO

Úvodní foto:  RODNAE Productions/Pexels

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.