Chytré a levné hodinky Alcatel Onetouch Watch

Alcatel Onetouch Watch 03
Alcatel Onetouch Watch 03

Alcatel Onetouch představil na veletrhu CES v Las Vegas chytré hodinky Watch, určené pro příznivce tradičního kulatého vzhledu, chytrých funkcí a příznivé ceny. Novinka bude kompatibilní se smartphony s operačními systémy Android i iOS.

Kromě zobrazování aktuálního času hodinky zvládnou i příjem notifikací, ovládání multimédií nebo měření fitness aktivit. Dlouhá výdrž baterie spolu se zabudovaným USB konektorem (v ukončení pásku hodinek) umožní mít na zápěstí nepřetržitě k dispozici chytrého a stylového pomocníka.

Chytré hodinky mají tenké tělo i pásek, místo ciferníku jsou vybaveny 1,22palcovým kulatým displejem. Uživateli nabídnou měření tepu, spánku, pohybu nebo spárování se smartphonem. Watch budou k dispozici ve čtyřech variantách – ve sportovní červenočerné, v celobílé určené zejména ženám, klasické chromově šedé a elegantní kovově bílé.

Reklama/Advertisement
Alcatel Onetouch Watch 01
Alcatel Onetouch Watch 01

Fitness sparing partner

Hodinky jsou vybaveny několika senzory pro sledování a záznam fyzické aktivity uživatele. Senzor srdečního tepu se nachází diskrétně na vnitřní straně hodinek. Nechybí ani akcelerometr, gyroskop, výškoměr a elektronický kompas. Díky těmto čidlům můžete měřit svůj spánkový cyklus, uběhnutou vzdálenost nebo spálené kalorie. Přímo na hodinkách pak můžete pohodlně sledovat dosažené úspěchy v rámci přehledu fyzické aktivity.

Multimediální dálkové ovládání a notifikace

Jakmile připojíte chytré hodinky k vašemu smartphonu, můžete dostávat přímo na své zápěstí upozornění na hovory a zprávy, ale také aktualizace dění na sociálních sítích. Pokud se hodinky ztratí z dosahu bezdrátového připojení Bluetooth vašeho telefonu, diskrétně vás na to upozorní vibracemi. Dotykem displeje Watch aktivujete dálkové ovládání multimédií. Umožní vám přepínat hudbu, zmáčkout na dálku spoušť fotoaparátu v telefonu nebo nechat váš smartphone nahlas vyzvánět, když ho zrovna nemůžete najít.

Inteligentní hodinky pro každého

Watch jsou kompatibilní se smartphony Alcatel Onetouch řad Hero, Idol a Pop, stejně jako se všemi ostatními telefony, které využívají operační systémy Android 4.3 a vyšší, případně iOS 7 a vyšší. Jsou odolné vůči prachu a vodě (IP67). Zásadní pro každodenní používání chytrých hodinek je výdrž baterie s kapacitou 210 mAh, která je u tohoto modelu nadstandardní – až pět dní. Chytrým doplňkem je pak USB konektor pro dobíjení zabudovaný přímo do pásku hodinek, takže odpadá nutnost nosit s sebou nabíjecí základnu.

Alcatel Onetouch Watch 02
Alcatel Onetouch Watch 02

 Technické parametry

  • Design: Rozměry: 10,5 x 41,8 x 3,5 mm, šířka pásku: 20 mm
  • Displej: 1,22 palců, 262 tisíc barev
  • Konektivita: Bluetooth 4.0
  • Chipset: STM429
  • Baterie: 210 mAh
  • Pohotovostní doba: 2-5 dní
  • Doba nabíjení: 1 hodina
  • Funkce: Akcelerometr, gyroskop, výškoměr, senzor srdečního tepu, e-kompas, NFC, vibrace, voděodolnost (IP67)
  • Kompatibilita: zařízení s operačními systémy Android 4.3 a iOS 7 a vyššími
  • Kompatibilní modely telefonů Alcatel Onetouch: Hero 2, Idol X, Idol 2 Mini S, řady Pop D, S a 2

Cena a dostupnost

Na českém a slovenském trhu budou dostupné od jara letošního roku za 2 790 Kč, resp. 99 euro s DPH.

Zdroj a foto: Alcatel Onetouch

 

Reklama/Advertisement