Čtyři dostupné modely mobilních telefonů Nokia C series a nabíječka na kolo

Nokia představila tři nejnovější modely řady Cseries Nokia C1 a Dual SIM telefon Nokia C2, který přijde na trh ke konci čtvrtého kvartálu. Navíc Nokia představila také svoji nabíječku na jízdní kola – alternativní zdroj elektrické energie vyvinutý speciálně pro uživatele bez přístupu k elektrické síti.

Nejlevnějším z nového tria představených modelů je Nokia C1 (C1-00) s cenou 30 € bez daní a dotací. Jedná se o první mobilní telefon Nokia, který je vybaven řešením SIM „2v1.“, u něhož mohou uživatelé snadno přepínat mezi dvěma SIM kartami a využívat výhody levnějších tarifů.

Nokia C1-00

Majitelé modelů Nokia C1 ocení také velmi dlouhou pohotovostní dobu akumulátoru, která je až šest týdnů – to je nejdéle ze všech mobilních telefonů, které kdy společnost Nokia vyráběla.

Je to benefit zejména pro uživatele ze zemí třetího světa, kde je občas přístup k elektrorozvodné síti značně limitovaný. Standardem je také integrovaná kapesní svítilna – často jediný zdroj umělého osvětlení – sytě barevný displej a FM rádio se standardním 3,5 mm jack audio výstupem. To posouvá model Nokia C1 od jednoduchého a uživatelsky přívětivého přístroje směrem k zábavě.

Nokia C2-00

Nokia C2 prostřednictvím Nokia Ovi Life Tools přidává široké spektrum informací z oblasti péče o zdraví, zemědělství, vzdělávání a zábavy, a díky Ovi Mail snadno dostupnou elektronickou poštu pro země třetího světa. Díky službě Nokia Messaging je navíc možné zajistit okamžité doručování zpráv elektronické pošty i chatu vedeného prostřednictvím Ovi Mail přímo na mobilní telefon.

Majitelé modelu Nokia C2 si také budou moci užívat poslechu hudby, a to jak prostřednictvím vestavěného FM rádia, tak hudebního přehrávače, který může mít díky vestavěnému slotu na microSD karty k dispozici datové úložiště s kapacitou až 32 GB.

Druhý a třetí model z rodiny Nokia C1 nabízí podporu pouze pro jednu SIM kartu. Zároveň se jedná o cenově nejdostupnější modely s integrovaným slotem na microSD karty, který uživatelům telefonu umožňuje uložit si do přístroje až 32 GB hudby, fotografií a jakýchkoliv dalších multimediálních souborů.

Oba nové přístroje dále přicházejí s osobitým designem, líbivými barvami, jasným barevným displejem, přístupem k Internetu prostřednictvím sítí GPRS a integrovanými webovými službami jako je například Nokia Messaging. Majitelé modelu Nokia C1 (C1-01) budou moci se svým přístrojem také pořizovat videa a fotografie prostřednictvím vestavěného VGA fotoaparátu.

Nová alternativa dobíjení telefonů přichází

Nová cyklonabíječka Nokia Bicycle Charger Kit přináší bezplatnou a ekologicky šetrnou elektřinu pro mobilní telefony Nokia.

Souprava se skládá ze samotné nabíječky, dynama a držáku, ve kterém se po dobu jízdy na kole nabíjený telefon bezpečně upevní. Celý systém využívá energie, která se přenáší z otáčejících se kol do dynama – malého elektrického generátoru – který napájí připojený telefon skrz standardní 2 mm nabíjecí konektor používaný u drtivé většiny mobilních telefonů Nokia.

Jízdní kola jsou nejrozšířenějším dopravním prostředkem na světě a cyklonabíječka je dalším způsobem, jak mít prospěch z jeho používání.  Bude zajímavé sledovat, jestli cyklonabíječku budou lidé používat jen proto, že prostě nemají přístup k elektrorozvodné síti anebo proto, že se chtějí chovat ekologicky. Cyklonabíječka bude uvedena na trh u vybraných prodejců a v online obchodu Nokia ještě před koncem roku.

Předpokládané prodejní ceny mobilních telefonů Nokia bez daní a dotací jsou následující:

  • Nokia C1 (C1-00) 30 €
  • Nokia C1 (C1-02) 35 €
  • Nokia C1 (C1-01) 39 €
  • Nokia C2 (C2-00) 45 €

Prodej modelu Nokia C1 (C1-00) bude zahájen ve třetím čtvrtletí roku 2010, Nokia C1 (C1-01) přijde na trh počátkem čtvrtého čtvrtletí a modely Nokia C1 (C1-02) a Nokia C2 budou k dispozici ke konci čtvrtého čtvrtletí 2010. Na českém trhu budou dostupné modely Nokia C1-01 a Nokia C1-02.

Zdroj: Nokia