CZC chytré dárky pro školáky: zkuste hodinky, hry nebo robotickou kouli

CZC chytré dárky pro školáky Sphero Bolt

Hledáte chytré dárky pro školáky na 1. stupni školy, které pomohou rozvíjet logické myšlení, kreativitu nebo naučí základy programování? CZC.cz sestavilo 5 tipů, které mohou potěšit.

Děti si chtějí a potřebují hrát. Během hry navíc rozšiřují svůj obzor i dovednosti. Jedním z nejrychleji dostupných prostředků jim dnes poskytují technologie, které děti doslova vtahují do svého světa.

Mnoho rodičů proto využívá k zabavení svých ratolestí smartphone nebo tablet. Ty však mají svá úskalí – ve většině případů nabízí jen pasivní konzumaci zábavy, která děti zaujme, ale nerozvíjí je.

Jak využít možnosti, které moderní technologie nabízí, k rozvoji dětského potenciálu? Mnohdy stačí jen málo – najít způsoby, výukové aplikace nebo technické hračky, které budou děti bavit.

Sada vzdělávacích her Osmo Coding Starter Kit for iPad – FR/CA

Sada her pro děti od 5 do 10 let, kombinující digitální svět tabletu s fyzickou hrou, která rozvíjí slovní zásobu a čtení, kreativitu a logické a kritické myšlení spolu se základy kódování.

chytré dárky pro školáky Osmo Coding Starter Kit cena

Pro hraní není potřeba připojení k internetu. Osmo je skvělé i pro osvojování si cizího jazyka zábavnou a hravou formou. Prodává se za 3 490 Kč.

Robotická koule Sphero BOLT

Vzorový příklad robotických a digitálních technologií pro všudypřítomnou zábavu a vzdělávání. Odolná koule s programovatelným 8×8 světelným displejem a pokročilými senzory pro sledování rychlosti, směru a zrychlení otevírá nekonečné množství kódovacích a herních funkcí. Dokonce může „komunikovat“ s ostatními BOLT roboty.

chytré dárky pro školáky Sphero Bolt cena

Děti mohou programovat Sphero BOLT pomocí jednoduchého rozhraní aplikace Sphero Edu!, které jim současně otvírá cestu k poznání programovacího jazyka JavaScript využívaného ve webovém prostředí. Aplikace podporuje operační systémy iOS, Android, Kindle i Chrome. Kouli můžete koupit za 6 090 Kč.

Výuková sada Seed Studio Car Kit

Robotické autíčko Car Kit je současně hračkou a výukovou pomůckou. Pomáhá dětem rozvíjet schopnost řešit problémy, zlepšovat matematické dovednosti a také je formou hry učí základní znalosti v oboru programování.

chytré dárky pro školáky Seed Studio Car Kit cena

Autíčko složené ze 4 magnetických modulů se pohybuje po nakreslených drahách a poslouchá povely, které lze snadno naprogramovat prostřednictvím programovacího softwaru v počítači. Je kompatibilní s Lego stavebnicí a s balíčkem Starter Kit, který umožňuje využít dálkové ovládání a aktivaci zvukem. Výuková sada je v nabídce za 2 690 Kč.

Programovatelný interaktivní šnek Robobloq Qobo

Robotická interaktivní hračka, která spojuje rozvoj intelektuálních a praktických dovedností a seznamuje děti se základy programování. Umí zpívat, tancovat, číst i lézt a reaguje na dotek. Součástí balení je 30 programovacích karet a herní mapa. Jeho funkce lze dále rozšiřovat pomocí výukových karet Robobloq.

chytré dárky pro školáky šnek Robobloq Qobo cena

Díky možnosti propojení s počítačem programovatelnými příkazy slouží dobře jako vzdělávací pomůcka a děti ho mohou využívat i v pozdějším věku. Robobloq Qobo se prodává za 2490 Kč

Dětské chytré hodinky TCL MOVETIME Family Watch s GPS lokátorem a krokoměrem

Skvělá hračka a současně praktický pomocník pro rodiče, jejichž děti začínají chodit do školy samy. Hodinky počítají kroky, měří ušlou vzdálenost, pomáhají rodičům sledovat pohyb dětí mimo domov a v případě potřeby nabízí i možnosti telefonování, videohovorů, hlasových zpráv, pořizování a sdílení fotografií i soukromých či skupinových chatů. Zkrátka, rodiče se mohou podívat, kde jejich dítě je a kdykoli se mu dovolají.

chytré dárky pro školáky Movetime Family Watch cena

K určení polohy využívají GPS, AGPS, Glonass, Beidou, Wi-Fi a pohybový senzor. Automaticky odešlou zprávu, pokud se dítě vychýlí z předem stanovené oblasti, kterou lze volitelně stanovit. V případě nouze nabízí funkci okamžitého SOS volání na předem stanovené kontakty stiskem bočního tlačítka. Hodinky můžete v současné době koupit za 2 659 Kč.

Zdroj a foto: CZC a výrobci

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.