Dell Technologies rozšiřuje služby zpětného odběru zařízení v ČR

Dell v ČR rozšiřuje služby ekologické likvidace produktů

Dell Technologies pomáhá podnikům v České republice bezpečně a ekologicky likvidovat IT vybavení. Služba zpětného odběru zařízení se vztahuje na jakoukoli značku notebooku, stolního počítače, serveru, periferního zařízení a příslušenství a pomáhá zákazníkům získat hodnotu ze stávajícího IT vybavení a využívat služby ekologické recyklace ve velkém měřítku.

Společnost Dell od roku 2008 prostřednictvím svých programů zpětného odběru převzala více než 2,5 miliardy kusů elektroniky a podpořila tak podniky v ekologické likvidaci vysloužilého IT vybavení. Služby zpětného odběru poskytují moderní, zjednodušenou a standardizovanou nabídku, která zákazníkům pomáhá rozšířit jejich snahy o recyklaci.

Nabídka zahrnuje nový samoobslužný online portál, který ještě více zjednodušuje likvidaci vybavení – poskytuje podnikům odhady hodnoty v reálném čase, komplexní prostředky a zjednodušený zpětný odběr zařízení.

Reklama/Advertisement

Rozšířením služeb bezpečné recyklace elektroniky a IT vybavení Dell směřuje k naplnění svého cíle do roku 2030 za každé prodané zařízení jedno recyklovat nebo repasovat.

  • Podnikové služby zpětného odběru zařízení společnosti Dell zajišťují řádnou likvidaci IT vybavení
  • Nový online portál umožňuje snadno vyřadit a recyklovat jakýkoli notebook, stolní počítač, server nebo příslušenství bez ohledu na značku
  • Vymazání a fyzická likvidace pevných disků na místě nabízí vyšší úroveň ochrany dat

Maximalizace užitku a doby užívání IT

Společnost Dell Technologies nestanovuje žádný minimální limit počtu kusů a usnadňuje tak život zákazníkům z řad firem všech velikostí, ať mají centralizované nebo vzdálené pracovní síly. Tyto služby nabízejí flexibilitu a kontrolu díky možnosti sledování celého procesu online prostřednictvím samoobslužného portálu. Zákazníci mohou využívat odhady hodnoty v reálném čase, aby mohli své vybavení maximálně využít a zjednodušit životní cyklus svých systémů.

Dell v ČR rozšiřuje služby ekologické likvidace produktů

Ochrana podniků pomocí bezpečnostních služeb

Po odevzdání zařízení zákazníkem jsou odstraněna data v souladu se standardy pro sanitaci dat, aby se minimalizovalo riziko porušení zabezpečení. Služby zpětného odběru zařízení nyní nabízejí další možnosti, které zvyšují míru ochrany:

  • Sanitace dat na místě – data jsou odstraněna přímo na místě dříve, než zařízení opustí prostory zákazníka.
  • Skartace pevných disků na místě – pevné disky s daty se likvidují fyzickým zničením a recyklují podle místních předpisů.

Služby zpětného odběru zařízení jsou k dispozici prostřednictvím společnosti Dell Technologies a jejích obchodních partnerů. Další informace o službách zpětného odběru zařízení naleznete na webových stránkách Dell Technologies.

Zdroj a foto: Dell

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.

Reklama/Advertisement