Ford představil plně elektrický Ford Explorer, navržený a vyrobený v Evropě

elektrický Ford Explorer cena

Ford představil zcela nový elektrický Explorer – odvážně pojatý nový elektromobil, který kombinuje německou konstrukční vyspělost s výrazným americkým stylem.

Vydejte se za dobrodružstvím

Explorer je první z vlny nových inovativních elektromobilů značky Ford a otevírá cestu k naprostému přerodu značky Ford v Evropě. Crossover střední třídy nabízí pět míst k sezení ve dvou řadách sedadel a je vybaven vším potřebným k rodinným cestám za dobrodružstvím.

elektrický Ford Explorer cena

Plně elektrický Explorer byl zkonstruován v Německu, kde se bude také vyrábět. Celé posádce nabízí vynikající digitální uživatelskou zkušenost.

K nejzajímavějším novým prvkům výbavy patří rozměrná pohyblivá dotyková obrazovka SYNC Move, online infotainment s akustikou přizpůsobenou interiéru, bezdrátová integrace aplikací a pokročilé asistenční technologie.

Díky koncepci připravené na dobrodružství a objemu zavazadlového prostoru přibližně 470 litrů v pětimístné konfiguraci je nejnovější elektromobil značky Ford ideální pro objevování města i odlehlejších oblastí.

elektrický Ford Explorer cena

Do 17litrové konzoly mezi řidičem a spolujezdcem se vejde 15palcový notebook. Ukládání a přepravu menších i větších předmětů usnadňuje také skrytá schránka a bezdotykové ovládání pátých dveří.

Zajímavá fakta

  • Nový crossover Explorer spouští novou vlnu odvážných, ikonických elektromobilů, které vycházejí z amerických kořenů značky Ford a jsou určeny pro Evropu
  • Plně elektrický Explorer s nejmodernějším palubním systémem, 15palcovou pohyblivou obrazovkou, bezdrátovou integrací aplikací a vyspělými asistenčními systémy nabízí vynikající digitální uživatelskou zkušenost
  • Součástí promyšlených odkládacích prostor v interiéru, které přijdou vhod při nejrůznějších dobrodružstvích, je skrytá schránka nebo 17litrová středová konzola s dostatkem místa třeba na notebook
  • Delší výlety nebudou pro Explorer problém, protože jeho baterii lze nabít z 10 na 80 procent za 25 minut. Cestovní komfort zvyšuje řada užitečných funkcí od asistentu změny jízdního pruhu až po masážní sedadlo řidiče

Moderní interiér

S futuristickým designem exteriéru koresponduje ultramoderní interiér s prémiovými materiály a moderními prvky, jako jsou výrazně tvarovaná sportovní sedadla nebo sofistikovaný soundbar, jaký by bylo možné očekávat spíše v revolučním koncepčním automobilu než v sériově vyráběném rodinném voze.

elektrický Ford Explorer cena

To vše je spojeno se schopností rychlého nabíjení z 10 na 80 % za pouhých 25 minut a přístupem k 500 000 nabíjecích míst (od příštího roku) po celé Evropě.

Stylový, inteligentní a připravený na delší cesty

Nový elektrický Explorer je prvním elektromobilem, který Ford velkosériově vyrábí ve svém novém centru výroby elektromobilů v německém Kolíně nad Rýnem. Společnost se již dříve zavázala, že od roku 2030 bude v Evropě nabízet osobní vozy výhradně s elektrickým pohonem.

elektrický Ford Explorer cena

Aerodynamický exteriér transformuje ducha a asertivní styl ikonického amerického SUV pro novou elektrickou éru. Definujícím prvkem je zde výrazný „štít“ na místě tradiční masky chladiče.

Informační a zábavní systém SYNC Move v Exploreru je vybaven pohyblivou 15palcovou pohyblivou obrazovkou, která se může podle potřeby řidiče plynule posouvat nahoru a dolů a skrývá tajný úložný prostor na cenné věci.

Přihrádka pro dva velké chytré telefony je standardně dodávána s bezdrátovou nabíječkou a systém SYNC Move poskytuje bezdrátovou kompatibilitu s Android Auto i Apple CarPlay.

elektrický Ford Explorer cena

Nabíjení na cestách i doma bude rychlé a snadné. Explorer totiž pomůže řidiči naplánovat nejvhodnější zastávky na nabíjení podél trasy. Nabíjení doma lze načasovat tak, aby se využila levnější elektřina, pokud je k dispozici, a aby při ranním odjezdu měla baterie i kabina optimální teplotu.

elektrický Ford Explorer cena

Explorer, který bude dostupný s pohonem zadní nápravy nebo ve verzi s pohonem všech kol, nabízí také řadu funkcí, které zajistí, že celá posádka bude po příjezdu do cíle stejně svěží a energická jako na začátku. Standardně dodávaná komfortní výbava zahrnuje vyhřívání předních sedadel a volantu, masážní sedadlo řidiče a dvouzónovou klimatizaci.

Ke standardně dodávanému bezklíčovému odemykání lze na přání doplnit bezdotykové ovládání pátých dveří, se kterým mohou majitelé otevřít zavazadlový prostor mávnutím nohou pod zadním nárazníkem, když přijdou k vozu s plnou náručí například sportovního vybavení.

elektrický Ford Explorer cena

V sadě asistenčních systémů se poprvé v evropské nabídce značky Ford objevuje asistent změny jízdního pruhu, který umožňuje plynulou a bezpečnou změnu jízdního pruhu pouhým zapnutím ukazatele směru, a asistent bezpečného vystupování, který před otevřením dveří v rušných centrech měst varuje před blížícími se cyklisty.

Dobrodružství ve skutečném světě

Aby Ford demonstroval přednosti Exploreru, navázal spolupráci s influencerkou a cestovatelkou Lexie Alfordovou a naplánoval s ní globální expedici v elektrickém Exploreru. Alfordová, milionům lidí známá také jako Lexie Limitless, je nejmladším člověkem, který navštívil všechny země světa.

elektrický Ford Explorer cena

Její cesta kolem světa začne ještě letos a je inspirovaná výpravou cestovatelské rekordmanky Alohy Wanderwell ve Fordu Model T, kterou před 100 lety sponzoroval Ford.

Počínaje dneškem si mohou zákazníci ze svého počítače nebo mobilního zařízení vyzkoušet virtuální testovací jízdy elektrickým Explorerem v různých prostředích.

elektrický Ford Explorer cena

Dostupnost a cena

Nový plně elektrický Explorer bude k dispozici ve dvou bohatě vybavených variantách, Explorer a Explorer Premium. Příjem objednávek zahájí Ford během letošního roku, základní cena bude podle předběžných předpokladů nižší než 45 000 eur (v přepočtu přibližně 1,1 mil. Kč). Rezervace budou na oficiálních stránkách Fordu v jednotlivých evropských zemích otevřeny brzy po zveřejnění této tiskové zprávy.

Zdroj a foto: Ford
Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.