FPS herní monitor AGON PRO AG274QS s QHD a 300 Hz frekvencí

herní monitor AGON PRO AG274QS

AGON by AOC představuje vysokorychlostní herní monitor AGON PRO AG274QS s 27” úhlopříčkou (68,58 cm ) a obnovovací frekvencí 300 Hz ze svého portfolia AGON PRO. Monitor je vybaven panelem Fast IPS s podporou DisplayHDR 600, dobou odezvy 1 ms GtG a rozlišením QHD. Osloví hráče a nadšence do esportů, zejména pak fanoušky FPS, battle royale a podobných rychlých titulů.

Aktuální modely AGON PRO s Full HD, 25” AG254FG (360 Hz) nebo 27” AG274FZ (260 Hz) krásně demonstrují, jak lze výjimečnou rychlost kombinovat s vysoce kvalitními IPS panely a oceňovaným designem zaměřeným na hráče. Nyní s 27” AG274QS přináší AGON by AOC ostřejší rozlišení QHD (2560 x 1440 pixelů) a dech beroucích 300 Hz. Jedná se o jeden z prvních QHD displejů s tak vysokou obnovovací frekvencí na dnešním trhu.

Díky více než dvojnásobné obnovovací frekvenci oproti běžným 144Hz herním monitorům zobrazuje AG274QS každou sekundu více snímků a vykresluje akci s větší plynulostí a přesností. Zejména ve FPS hrách, kde záleží doslova na milisekundách, čím rychleji uživatel uvidí soupeře vykukujícího za roh, nebo čím rychleji dokáže včas sledovat nevyzpytatelné pohyby soupeře, tím rychleji může reagovat a získat převahu v soutěži.

Ze tří stran bezrámečkový 27“ Fast IPS panel modelu AG274QS nabízí rozlišení QHD (2560 x 1440) a obnovovací frekvenci 300 Hz. Díky dobám odezvy 1 ms GtG a 0,5 ms MPRT se rychlá akce na monitoru jeví plynulá a prakticky bez duchů. A protože je integrována technologie Adaptive-Sync a podpora AMD FreeSync Premium, je trhání a zadrhávání eliminováno pomocí variabilní obnovovací frekvence.

herní monitor AGON PRO AG274QS

Displej s certifikací DisplayHDR 600 může dosáhnout maximálního jasu až 600 nitů a zobrazit jasné a poutavé exploze nebo karmínové krajiny s ohromujícím slunečním světlem a drsnými stíny současně. 

Monitor AG274QS oceněný za design (red dot design award) se řídí osvědčeným vzorcem AGON PRO: téměř neexistující rámečky na třech stranách pro potenciální sestavy s více monitory, projektor s logem, který divákům připomíná ságu AGON PRO, a přizpůsobitelné a synchronizovatelné RGB efekty (Light FX) s dalšími produkty od AOC, pomocí softwaru G-Menu. Kromě možnosti přizpůsobení, se AG274QS vyznačuje robustním kovovým stojanem s širokým rozsahem nastavení výšky, sklonu, natočení a možností orientace obrazu na výšku (pivot). 

S čtyřmi porty USB 3.2 může monitor fungovat jako dok pro připojení dalších periferií, jako je herní klávesnice, myš, USB sluchátka atd. Reproduktory 2x 5W se zvukem DTS hrají skvěle. Integrovaný držák náhlavní soupravy na monitoru dále pomáhá uklidit bojové stanice hráčů. Díky přiloženému ovladači QuickSwitch ve tvaru puku je úprava nastavení OSD hračkou, přičemž jej lze ovládat také pomocí joysticku nebo softwaru G-Menu.

AGON PRO AG274QS bude dostupný od června 2022 za doporučenou koncovou cenu 30 979 Kč (1199 Eur).

Zdroj a foto: Agon

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.