HP bojuje proti odlesňování a v ČR pomáhá také výsadbou stromů

HP Amplify Impact program výsatba stromky Slatinky

HP a její obchodní partneři minulý týden v České republice realizovali další akci jako součást programu HP Amplify Impact. Na úpatí vrcholu Velký Kosíř v obci Slatinky v Olomouckém kraji společně vysadili celkem 41 ovocných stromů.

K podobné akci se sešli již podruhé, do budoucna plánují další aktivity. Nové ovocné aleje vysázeli na dvou místech v okolí obce – 25 stromů podél nové cyklostezky a 16 u cesty vedoucí na Velký Kosíř.

Mezi partnery, kteří se do akce zapojili, byli zástupci společností PREMO s.r.o., Bechtle direct s.r.o., AUTOCONT a.s., TINT s.r.o., SWS a.s., XANADU a.s., IMPROMAT-COMPUTER s.r.o., C SYSTEM CZ a.s, 100MEGA Distribution s.r.o. a eD system a.s.

„Naším cílem je chránit a zachovat lesní oblasti, hospodařit v nich udržitelným způsobem,“ vysvětluje Erika Lindauerová, ředitelka HP Inc. pro střední a východní Evropu. „HP věnuje 80 milionů eur na snížení dopadu papírenské výroby na lesy. A nejen to. Například s našimi novými chytrými tiskárnami v programu HP+ kompenzujeme každou vytištěnou stránku. Tím zmírňujeme dopady používání našich výrobků na životní prostředí.“

Společnost HP si uvědomuje, že jednou z příčin odlesňování je i papírenský průmysl. Proto vyrábí pouze papír s certifikací FSC a prohlubuje také spolupráci se Světovým fondem na ochranu přírody (WWF).

HP Amplify Impact program výsatba stromky Slatinky

Pro minimalizaci spotřeby nového papíru se HP zaměřuje také na chytřejší využití recyklovaných materiálů. Inovuje například obaly – jejich velikost a použité materiály. Zvyšuje tak míru opětovného použití papíru. Příkladem jsou obaly z nasávané kartonáže vyráběné z běžného sběrového papíru, které ušetří 934 tun pěnových obalů, jejichž recyklace je velmi obtížná.

Odpovědné podnikání

HP aktivně bojuje za zodpovědné podnikání už desítky let. Mezi její cíle v oblasti ochrany klimatu patří dosažení nulových, tedy čistých emisí skleníkových plynů do roku 2040, plně regenerativní ekonomiky a zároveň nejudržitelnějšího portfolia produktů a řešení v oboru. Její udržitelné ambice navíc stále rostou, a odhodlaně se proto pouští do nových výzev.

HP Amplify Impact program výsatba stromky Slatinky

Důkaz přináší nově spuštěný program HP Amplify Impact. Jde o první program svého druhu, jehož cílem je zvýšit odpovědnost vůči planetě v celém odvětví IT, pomáhat lidem a komunitám. Program umožňuje partnerům stanovit si v oblasti udržitelnosti dlouhodobé cíle a poskytuje jim potřebnou podporu a školení. Všichni partneři HP Amplify získávají přístup ke špičkovým zdrojům programu HP Sustainable Impact bez ohledu na to, ve které fázi své cesty k udržitelnějšímu světu se právě nacházejí.

Více informací najdete na stránkách www.hp.cz a na www.hp.com/go/recycle.

Zdroj a foto: HP

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.