Reklama/Advertisement

Huawei CarFi aneb mobilní Wi-Fi 4G LTE hotspot do vašeho auta

Chcete se podělit s ostatními cestujícími ve svém voze o mobilní data a nevíte, jak na to? Huawei CarFi vám to zanedlouho umožní. Je to mobilní Wi-Fi 4G LTE zařízení do automobilu, které jej změní na pojízdný Wi-Fi hotspot s rychlostí stahování dat až 150 Mbps a podporou připojení až 10 zařízení současně. To stačí nejen pro běžný automobil, ale i pro malý autobus…

Huawei CarFi podporuje rychlé připojení přes sítě LTE Cat4 rychlostí až 150 Mbps a až 10 cestujícím umožňuje rychlý a snadný přístup na síť. Není-li zjištěno žádné zařízení kompatibilní s Wi-Fi, Huawei CarFi se vypne, a i ve vypnutém stavu je možné jej používat k nabíjení jiných elektronických zařízení během provozu automobilu. Přístroj Huawei CarFi neobsahuje baterii, což jej za velmi teplého počasí chrání před přehřátím. Má navíc integrovanou samoregulační ochrannou funkci, která v případě potřeby automaticky sníží teplotu přístroje.

Huawei CarFi se v automobilu zapojí do zdířky od zapalovače nebo do nabíjecí zásuvky a unifikovaný design přístroje má funkci „plug and play“, kterou lze zapnout jediným dlouhým stiskem tlačítka „on“. Obsluha při jízdě je tak pohodlná a naprosto bezpečná. Přístroj lze také alternativně ovládat dálkově pomocí smartphonu s operačním systémem Android a iOS pomocí aplikace „Huawei Hilink“, kterou lze stáhnout na všech hlavních obchodech s aplikacemi.

Huawei_CarFi_02

CarFi je vyroben s využitím prvotřídního dřeva a uhlíkových vláken pro zvýšenou trvanlivost při každodenním používání. Dodává se ve třech barevných variantách: v módní černé, v teplých odstínech dřeva a také v dynamické červené barvě, které barevně doplní většinu interiérů vozidel. Ve Velké Británii dodává CarFi operátor EE od listopadu 2014 a na volném trhu v západní Evropě je zařízení dostupné od prosince 2014. Je kompatibilní se všemi modely automobilů od předních výrobců, které mají ve voze zásuvku na zapalovač nebo nabíjecí zásuvku.

Cena ani dostupnost na trhu zatím nebyla oznámena, strejda Google ani teta Wikipedie také nic nového neprozradili… Takže nakonec jen osobní názor: Pro řidiče v autě je CarFi trochu zbytečné, ten se bude věnovat řízení. Pro cestující může naopak velmi přínosné. Připojí se k Wi-Fi, ušetří svoje mobilní data, budou se věnovat displejům svých telefonů a tabletů a nebudou řidiči rozptylovat brbláním, že se nudí.

Zdroj a foto: Huawei

You must be logged in to post a comment Login