HUAWEI WATCH GT Runner – chytré hodinky pro běžce

chytré hodinky smartwatch Huawei Watch GT Runner

Společnost Huawei oficiálně uvedla na trh své první hodinky určené běžcům. Chytré hodinky nesou jméno HUAWEI WATCH GT Runner a v České republice budou k dostání od 7.3. 2022 za 6999 Kč. GT Runner v sobě skrývají ty nejlepší funkce řada GT, navíc mají virtuálního trenéra tzv. Huawei Running Ability Index, výdrž baterie až 14 dní a přesnou GPS. V rámci speciální akce, která trvá od 7. 3 do 20. 3. 2022, dostanete při koupi hodinek jako dárek sluchátka Huawei FreeBuds4i.

Nové HUAWEI WATCH GT Runner jsou určeny milovníkům pohybu a běhu. Mají nový vylepšený modul srdečního tepu HUAWEI TruSeenTM 5.0+, který funguje na bázi osmi fotodiod uspořádaných do kruhu a dvou sad světelných zdrojů, které v kombinaci se zakřivenou čočkou snižují ruch vnějšího světla. Výsledkem je naprosto přesné měření srdečního tepu, které se při intervalovém tréninku hravě vyrovná měření z hrudního pásu.

Měřeni SpO2 je samozřejmostí. Třešničkou na dortu je celkový design a ultralehká konstrukce. HUAWEI GT RUNNER váží pouhých 38,5 g, takže je na zápěstí prakticky neucítíte. Jejich pouzdro je totiž vyrobené z polymerových vláken s keramickou povrchovou úpravou. Korunka je vyrobena z titanové slitiny. Kombinace těchto materiálů je zárukou odolnosti a kvality. Samozřejmostí je pak voděodolnost 5 ATM.

Vylepšená anténa GPS Dual-Band Five-System GNSS, která v sobě skrývá 5 satelitních systémů (GPS + Beidou + GLONASS + Galileo + QZSS) zaručuje, že měření trasy je přesnější než kdy předtím. Inovativní konstrukce plovoucí antény poskytuje lepší konektivitu a výkon GPS, který je až o 135% lepší v porovnání s jinými modely. To vše nemá žádný vliv na baterii, která vydrží bez nabíjení až 14 dní. 

Virtuální trenér je k dispozici nonstop

Začínáte běhat nebo chcete jen zlepšit své výsledky a techniku? S HUAWEI WATCH GT Runner je vám nonstop k dispozici virtuální trenér, kterého najdete pod názvem Huawei Running Ability Index. Tento software funguje na bázi umělé inteligence a pečlivě sleduje vaše výkony a analyzuje je na pravidelné týdenní bázi. Na základě vašich výsledků a vámi zadaných cílů vám sestaví tréninkový plán na míru. 

HUAWEI WATCH GT Runner nabízí svým uživatelům propojení s různými fitness aplikacemi, ať už je to Fitify, Komoot nebo Health Sync. Huawei si ale ve spolupráci s Adidas pro vás připravil malé překvapení. Každý zákazník, který si zakoupí nové GT Runner, dostane ve vybraných prodejnách zdarma na rok prémiový účet v aplikaci Runtastic v hodnotě 1590 Kč. K aktivování členství dostane na prodejně speciální promo kód, který vloží v rámci svého profilu v Runtastic do kolonky „Adidas running“, kterou najde v nastavení profilu.  

HUAWEI WATCH GT Runner můžete spárovat s jakýmkoli telefonem, ať už máte Android nebo iOS. Stačí si stáhnout aplikaci HUAWEI Health App a všechny potřebné informace máte rázem na dosah ruky. 

Dostupnost a cena

HUAWEI WATCH GT Runner budou v prodeji od 7.3.2022 v barvě Black za 6999 Kč

Zdroj a foto: Huawei

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.