Intel X25 V SSD disk pro netbooky a stolní počítače

Nový SSD disk Intel X25-V Value SATA SSD s kapacitou 40 GB je vhodný pro přenosné počítače, ale může pracovat také jako rychlý systémový disk ve stolních PC.

SSD disk Intel X25-V tedy ve stolních počítačích doplňuje stávající pevný disk a obsahuje operační systém včetně nejčastěji používaných aplikací. Využije se tím jeho rychlosti, která je téměř 4x vyšší než rychlost HDD o 7200 otáčkách. Klasický pevný disk je v počítači zachován kvůli své vyšší úložné kapacitě.

intel_ssd_x25_01

Intel X25-V je vybaven 40GB 34nm NAND flash pamětí, která dokáže uchovat data i při vypnutém přívodu proudu. Tato technologie se v současné době využívá například i ve smartphonech nebo v osobních hudebních přehrávačích.

intel_ssd_x25_02

Nový model Intel X25-V 40 GB doplní v nabídce výkonnější produktovou řadu Intel X25-M SATA SSD o kapacitě 80 a 160 GB. Všechny disky Intel SSD jsou společností Intel navrhovány a vyráběny za použití firemní paměti IM Flash Technologies (IMFT) a jsou vybaveny vlastním ovladačem a aktualizovaným firmwarem. Model X25-V se bude prodávat za 125 USD při objemu 1000 kusů a v současné době je již v celosvětové distribuci. Cena pro koncového zákazníka nebyla zveřejněna (záleží na rozhodnutí distributora v ČR).

Zdroj a foto: Intel