Kaspersky Takedown Service odstraňuje škodlivé domény a brání phishingu

Kaspersky Takedown Service

Komplexní správu celého procesu eliminace škodlivých a phishingových domén nově zajišťuje služba Kaspersky Takedown Service od bezpečnostní společnosti Kaspersky. Společně s Kaspersky Digital Footprint, jež pomáhá analytikům zkoumat digitální stopy a jejich zneužívání, umožňuje firmám efektivně reagovat na škodlivé zdroje nebo phishingové hrozby zaměřené na ně a jejich zákazníky.

Google detekuje každý týden asi 46 000 nových škodlivých stránek, a společnost Kaspersky zablokuje každý den více než 15 000 phishingových a podvodných adres URL. Pokud firma nedokáže zablokovat škodlivý obsah, mohou se její klienti stát obětí podvržených webových stránek a poskytnout útočníkům přístup k jejich osobním a finančním datům. Firmy mohou čelit také závažným únikům dat způsobeným botnety, které jsou ovládány přes příkazové a řídicí servery (C&C) útočníků. To vše může vést k poškození firemní pověsti a ke ztrátě příjmů a důvěry zákazníků.

Proces odstraňování škodlivých a phishingových domén je však složitý a jeho zvládnutí vyžaduje speciální odborné znalosti, zdroje a čas. Účinnou ochranu online služeb a pověsti firem dokáže zajistit nová služba Kaspersky Takedown Service, která staví na rozsáhlých zkušenostem společnosti Kaspersky s výzkumem hrozeb a na dlouhodobé spolupráci s mezinárodními organizacemi a orgány činnými v trestním řízení, včetně INTERPOLu a Europolu, a také s týmy pro reakci na počítačové hrozby (CERT).

Díky globálnímu dosahu této služby je jedno, kde se škodlivá phishingová doména nachází – Kaspersky Takedown Service ji dokáže rychle zneškodnit. Navíc zajistí všechny potřebné důkazy, včetně kopie webu, snímků obrazovky a výpisu provozu, a to jak ručně, tak pomocí automatizovaných nástrojů. Pak odešle žádost o eliminaci hrozby příslušnému místnímu nebo regionálnímu orgánu, který má zákonná práva nežádoucí zdroj odstavit. Zákazník bude informován o každém kroku procesu, dokud nebude dotyčná doména úspěšně odstraněna. 

K dispozici samostatně i v rámcí předplatného

Službu lze zakoupit samostatně nebo v rámci předplatného služby Digital Footprint Intelligence (DFI). V prvním případě mohou zákazníci předkládat žádosti o odstranění konkrétních nežádoucích domén, které objevili, prostřednictvím portálu Kaspersky Company Account, a v druhém případě převezme identifikaci škodlivých nebo phishingových zdrojů, které útočí na zákazníka, služba DFI. Zákazník obdrží oznámení, že škodlivý obsah byl identifikován, a pak může iniciovat proces jeho odstranění. Standardní balíček služeb umožňuje provést deset odstranění nežádoucích zdrojů měsíčně a lze jej uzpůsobit potřebám zákazníka. 

„Služba Kaspersky Digital Footprint Intelligence posílená o Takedown Service je důležitým doplňkem našeho portfolia Threat Intelligence. Stejně jako ostatní TI produkty Kaspersky využívá i tato služba naše zkušenosti s cílem uspokojit aktuální potřeby zákazníků a snížit zátěž jejich oddělení kybernetické bezpečnosti, aby se interní specialisté firmy mohli soustředit na prioritnější cíle,“ popisuje Vladimir Kuskov, vedoucí oddělení Threat Exploration ve společnosti Kaspersky.

Zdroj a foto: Kaspersky

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.