Kingston Digital s velkým náskokem vede žebříček dodavatelů SSD

přenosný disk Kingston Digital SSD XS2000 4 TB

Kingston Digital Europe Co LLP oznámila, že je podle TrendForce největším dodavatelem SSD disků třetím stranám za celý rok 2021. Podle TrendForce připadá na společnost Kingston masivní podíl 26 procent ze 127 milionů jednotek dodaných v roce 2021.

Přes pokračující pandemii, která narušovala dodávky komponentů souvisejících s výrobou SSD v roce 2021, zaznamenaly roční nárůst o 11 %dodávky prostřednictvím globálních distribučních kanálů. Zatímco poptávka po výrobě rostla, objem dodávek ovlivňovala omezená nabídka waferů. V reakci na to společnost Kingston přijala strategii omezené nabídky, jelikož rostly ceny produktů.

Ukazuje se, že díky své globální strategii pro zásobování komponenty byla společnost Kingston, pokud jde o globální pandemii a nedostatek čipů, daleko před svými konkurenty. Výsledek posílil postavení společnosti Kingston jako jasného lídra ve výrobě SSD disků, protože dodavatel na druhém místě měl jen 8% tržní podíl. Z celkových dodávek v roce 2021 získali dodavatelé třetích stran (nepolovodičových) výrobců SSD jako kategorie 58% podíl.

Poptávka po herních SSD

Tržní prostředí nadále definuje rostoucí poptávku po herních SSD s PCIe 4.0 NVMe, což všechny tlačí k přechodu od SATA k PCIe. TrendForce předpovídá, že díky upgradům se pravděpodobně ještě zvýší povědomí o značce a nadále poroste poptávka.

Kingston Digital market share SSD 2021

V roce 2021 rozšířila společnost Kingston své portfolio uvedením dvou nových vysoce výkonných PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD disků KC3000 a Kingston FURY Renegade SSD, které se připojily k rodině klientských SSD Kingston pro všechny, kteří ve svých stolních a přenosných počítačích potřebují rychlost pro náročné hry a pracovní aplikace. Podle TrendForce budou napříště cena a schopnost poskytovat komplexní globální výrobní a prodejní služby důležitými faktory dalšího zvyšování dodávek PCIe SSD.

Zdroj a foto: Kingston

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.