Kingston představuje USB flash disk IronKey Locker+ 50 s XTS-AES šifrováním

USB disk Kingston IronKey Locker50+ s hardwarovým šifrováním a zálohováním do cloudu

Společnost Kingston Digital Europe Co LLP oznámila uvedení USB flash disku IronKey Locker+ 50 (LP50), který zajišťuje všestranné zabezpečení dat pro běžné uživatele. Je vybaven hardwarovým šifrováním AES v režimu XTS, digitálně podepsaným firmwarem proti útokům BadUSB a ochranou proti prolomení hesla metodou Brute Force.

Kingston IronKey Locker+ 50 podporuje heslo správce a heslo uživatele v režimu komplexního hesla (Complex) nebo heslové fráze (Passphrasse). Komplexní režim umožňuje zadávat hesla o délce 6 až 16 znaků s využitím 3 ze 4 znakových sad, zatímco nový režim heslové fráze umožňuje zadávat číselný PIN kód, větu nebo dokonce seznam slov o délce 10 až 64 znaků i s podporou národních abeced.

Pro snížení počtu neúspěšných pokusů o přihlášení lze během zadávání hesla aktivovat symbol „oko“ pro zviditelnění zadávaných znaků. Pokud dojde k zapomenutí uživatelského hesla, lze pro přístup k datům na disku nebo pro resetování uživatelského hesla použít heslo správce.

K pohodlnému a snadnému používání LP50 přispívá také jeho malé kovové pouzdro s otvorem pro kroužek na klíče a volitelná zálohovací aplikace USBtoCloud (od společnosti ClevX). Uživatelé si mohou nosit svá data všude s sebou a pracovat s nimi kdykoli potřebují.

Zálohování dat z LP50 si může snadno nastavit každý, ať už jako své cloudové úložiště používá Google Drive™, OneDrive (Microsoft), Amazon Cloud Drive, Dropbox nebo Box. Veškerý potřebný software a zabezpečení jsou již přímo na disku, takže není zapotřebí instalovat žádnou aplikaci. LP50 funguje v systémech Windows i macOS, aby uživatelé mohli bez problémů pracovat na různých platformách.

USB disk Kingston IronKey Locker50+ s hardwarovým šifrováním a zálohováním do cloudu

Vlastnosti a funkce disku Kingston IronKey Locker+ 50:

 • USB disk s hardwarovým šifrováním XTS-AES: Zabezpečuje důležitá data spolu s integrovanou ochranou proti útokům BadUSB a Brute Force.
 • Možnost použití více hesel (správce a uživatel) v režimu „komplexní heslo“ nebo „heslová fráze“: Správce může resetovat heslo uživatele a obnovit přístup uživatele k datům.
 • Nový režim hesla jako heslové fráze: K dispozici je režim komplexního hesla (Complex) nebo režim heslové fráze (Passphrasse). Komplexní heslo musí splňovat stanovené podmínky. Heslová fráze může být číselný PIN kód, věta s mezerami, seznam slov nebo dokonce verše v délce od 10 do 64 znaků.
 • Automatické zálohování do vybraného cloudu: Přístup k datům uloženým v IronKey Locker+ 50 je možný také z osobního cloudového úložiště.
 • Další bezpečnostní funkce: Snížení počtu neúspěšných pokusů o přihlášení a frustrace uživatele pomocí tlačítka „oko“ pro zobrazení zadávaného hesla. Použití virtuální klávesnice k ochraně zadávaného hesla před keyloggery a screenloggery.
 • Rozhraní:  USB 3.2 Gen 1
 • Kapacity:  16 GB, 32 GB, 64 GB, 128 GB
 • Konektor:  USB typ A
 • Rychlost:  USB 3.2 Gen 1 16 až 128 GB:  čtení 145 MB/s, zápis 115 MB/s, USB 2.0 16 až 128 GB:   čtení 30 MB/s, zápis 20 MB/s
 • Podporované cloudové služby Google Drive, OneDrive (Microsoft), Amazon S3, Dropbox, Box
 • Rozměry: 60,56 × 18,60 × 9,60 mm
 • Provozní teplota: 0 až 60 °C
 • Skladovací teplota: 20 až 85 °C
 • Kompatibilita: USB 3.0/USB 3.1/USB 3.2 Gen 1         
 • Minimální systémové požadavky:  Pro použití jsou požadována 2 po sobě následující neobsazená písmena pro označení diskových jednotek
 • Záruka/podpora: Omezená 5letá záruka, bezplatná technická podpora. Součástí každého disku je 5letá licence (po aktivaci) na USBtoCloud.
  Po vypršení platnosti softwarové licence nabízí USBtoCloud možnosti licencování přímo od společnosti ClevX.
 • Kompatibilita: Windows 11, 10, 8.1, macOS® (v. 10.14 – 12)

Kingston IronKey Locker+ 50 je k dostání v kapacitách 16 až 128 GB a nabízí také omezenou pětiletou záruku, bezplatnou technickou podporu a legendární spolehlivost značky Kingston. Cenu nových disků výrobce zatím nesdělil

Zdroj a foto: Kingston

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.