Konvertibilní počítače Lenovo YOGA 3 a Thinkpad YOGA

Společnost Lenovo na veletrhu CES 2015 (Consumer Electronics Show) představila novou řadu konvertibilních počítačů YOGA. Zahrnuje tenký a lehký YOGA 3 v 11 a 14palcových provedeních (v 13palcovém šasi) určený pro mobilní spotřebitele; a ThinkPad YOGA ve 12, 14 a 15palcovém provedení pro  profesionální uživatele a pro firemní použití.

YOGA 3

Nový YOGA 3 poskytuje uživatelům větší flexibilitu díky výběru z 11palcového provedení (jen 15,8mm a 1,1, kg) nebo nového modelu se 14palcovým podsvíceným displejem. Oba konvertibilní modely představují konstrukci tenkou pouhých 18,3 mm nebo méně. 14palcový model nabízí uživatelům ještě větší plochu displeje – v 13palcovém šasi zůstává stále velmi tenký a lehký. Oba modely jsou vybaveny klasickým závěsem YOGA se dvěma panty, který umožňuje 360° flexibilitu a čtyři speciální režimy – Notebook, Tablet, Stojánek a Stan. Lenovo pak přepracovalo závěs tak, aby šel hladce otevřít a zavřít a také umožnil displeji ležet zcela naplocho při 180°.

Lenovo YOGA 3 11_Stan

Nové konvertibilní počítače YOGA jsou vybaveny výkonnými procesory až 5. generace Intel  Core i7 u 14palcového modelu, systémem Windows 8.1, FHD displeji a rychlým 802.11 A/C Wi-Fi. YOGA 3 se dále může pochlubit stereo reproduktory a zvukem Waves Audio. Ve výbavě nechybí ani adaptivní software Harmony, který pomáhá uživatelům přizpůsobovat aplikace. Zahrnuje například automatické nastavení jasu při čtení knihy, umožňuje kontrolu pohybu nebo optimalizuje nastavení zvuku v určitých režimech. Uživatelé si mohou vybrat z barevných variant oranžové Clementine, stříbrné Platinum, nové bílé Chalk nebo černé Ebony.

Reklama/Advertisement

ThinkPad YOGA

Nové 12, 14 a nově i 15palcové modely ThinkPad YOGA jsou vytvořeny pro potřeby podniků a profesionálů, pro které je důležitá rovnováha mezi produktivitou a počítačem pro osobní potřebu. Vybrané modely ThinkPad YOGA jsou vybaveny volitelným ActivePen pro pohodlné a přesné psaní,. YOGA 12 i nadále nabízí volbu digitizéru/pera a poskytuje interní pouzdro pro jeho uložení. Se čtyřmi režimy a celodenní výdrží baterie lze digitálně psát nebo si využít jakýkoli z režimů (Notebook, Tablet, Stojánek, Stan). Klávesnice Lift n’Lock umožňuje bezproblémové přecházení mezi režimy Notebook a Tablet.

ThinkPad YOGA_Stojánek

Tyto tenké a lehké (19 mm a méně než 1,5 kg v případě 12palcového modelu), stylové konvertibilní počítače přicházejí v černé barvě s atraktivní podsvícenou klávesnicí, stejně jako s dotykovým displejem FHD.

Na podnikání připravený ThinkPad YOGA dále nabízí volitelnou vestavěnou 3D kameru, využitelnou pro osobnější videokonference a skenování malých objektů pro 3D tisk. ThinkPad YOGA je vybaven procesory až 5. generace Intel Core i7, Windows 8.1, velkým úložištěm až 1 TB a Dolby Home Theatre v4.

ThinkPad YOGA_Stan

ThinkPad YOGA díky aplikaci Lenovo SHAREit usnadňují sdílení souborů mezi zařízeními. Uživatelé z řad malých podniků se mohou rozhodnout pro rozšířenou podporu Lenovo Services s možností ochrany před náhodným poškozením, prodloužením záruční doby a dalších.

YOGA 3 v 11 a 14palcovém provedení bude k dispozici od dubna 2015. ThinkPad YOGA v 12, 14  a  15palcovém provedení bude dostupný od března. Ceny zatím nebyly stanoveny.

Zdroj a foto: Lenovo

 

Reklama/Advertisement