Lenovo Beacon, AIO A740 a osobní počítač s Androidem N308

Lenovo N308

Společnost Lenovo představila na veletrhu CES 2014 osobní cloud úložiště Lenovo Beacon, domácí počítač s OS Android Lenovo N308, Table PC Lenovo Horizon 2 a počítač typu All-in-One Lenovo A740.

Osobní cloud úložiště Beacon

Beacon umožňuje uživatelům ukládat a přehrávat multimediální obsah pomocí chytrého telefonu, počítače, tabletu nebo televizoru doslova odkudkoliv.Beacon umožňuje uživatelům nahrávat jejich soubory buďto bezdrátově, anebo pomocí vestavěného rozhraní USB pouhým stisknutím jediného tlačítka.

Lenovo BeaconBeacon, dodávaný v bílé nebo černé barvě, nabízí kapacitu snadno rozšiřitelnou až na 6 TB. K přenosu souborů na mobilní zařízení dochází plynule přímo z Beaconu, který je vybaven dvoujádrovým procesorem Intel Atom a který podporuje přenos souborů přes 3G, Wi-Fi a Ethernet.

Reklama/Advertisement

Lenovo N308 s Androidem

První domácí počítač značky Lenovo s OS Android představuje cenově dostupný AIO desktop pro všechny multimediální odborníky, kteří mají rádi aplikace, zábavu a prohlížení webových stránek. 19,5palcový dotykový desktop v černé nebo bílé barvě, s rozlišením 1600×900 pixelů. Přichází s operačním systémem Android 4.2 Jelly Bean, čtyřjádrovým procesorem NVIDIA Tegra, až 500 GB pevným diskem, webkamerou 720p, Wi-Fi a Bluetooth připojením.

Lenovo N308Pouhých 33 mm tenký AIO lze v rámci domova nebo kanceláře snadno přenášet jako velký tablet i s klávesnicí v plné velikosti a myší. Kromě toho mohou uživatelé pro snadnější ovládání dotykové obrazovky nastavit stojánek, položit N308 naplocho a použít tento režim například pro hraní her. Lenovo N308 nabízí uživatelům téměř tři hodiny provozu na baterii (díky volitelné baterii).

Tenčí a lehčí Horizon 2

S podstatně tenčím a lehčím designem u 27palcové novinky Horizon 2 přepracovává Lenovo formát Table PC. Zeštíhlené zařízení je tenké jen 19,5 mm, nabízí lepší výkon a inteligentnější funkce, jako Near Field Communications (NFC), které reagují s jinými zařízeními uživatele. Horizon 2 se jako Table PC i nadále zaměřuje na technologie, které usnadňují spolupráci při práci na počítači, a to jak v režimu Table, tak i v režimu Stojan.

Lenovo Horizon 2To vše díky Windows 8.1, 10bodovému multidotykovému displeji, velkému tradičnímu nebo hybridnímu úložišti, až 4. generaci procesorů Intel Core i7 a Dolby Home Theater v4. Uživatelé mohou samozřejmě nastavit obrazovku do režimu Stojan, a získat tak výkonný AIO desktop, nebo si mohou vychutnat společnou práci na počítači a hraní her až pro čtyři osoby, když leží naplocho v provozním režimu Table.

AIO Lenovo A740

Nový Lenovo A740 má díky svému 4 mm tenkému displeji titul nejtenčího AIO ve své 27palcové třídě. Pracuje v rozlišení Quad HD 2560×1440 displej A740 s širokým 178° pozorovacím úhlem. Kvalitní zábavu a média zajistí grafika NVIDIA GeForce, reproduktory JBL a Dolby Home Theatre, díky kterým mohou uživatelé pracovat přímo se svým obsahem na 10bodové multidotykové obrazovce s Windows 8.1 nebo použít vestavěné pohybové a hlasové ovládání. A740 lze také sklopit o 90° naplocho, takže jej lze snadno ovládat pomocí dotykové obrazovky. AIO přichází s až 1TB pevným diskem, Near Field Communications (NFC), Wi-Fi, Bluetooth, podporou HDMI vstupu a volitelně TV tunerem.

Lenovo A740Osobní cloud úložiště, Lenovo Beacon, a AIO desktop Lenovo N308 budou v ČR dostupné nejdříve ve druhém čtvrtletí 2014. Table PC Horizon 2 a AIO desktop Lenovo A740 budou u nás dostupné nejdříve ve třetím čtvrtletí 2014. Ceny zatím nebyly stanoveny.

Zdroj a foto: Lenovo

 

 

Reklama/Advertisement