Lenovo představilo výkonné pracovní stanice ThinkStation PX, P7 a P5

pracovní stanice Lenovo ThinkStation PX P7 P5

Lenovo představilo tři nové výkonné pracovní stanice PX, P7 a P5, které jsou poháněny nejnovějšími technologiemi od společností Intel® a NVIDIA v elegantním, zcela novém šasi navrženém ve spolupráci s Aston Martin.

Nové pracovní stanice byly od základu přepracovány tak, aby překonaly dnešní nejextrémnější výpočetní zatížení napříč odvětvími. Jsou vybaveny nejnovějšími procesory od společnosti Intel® s až 120 jádry a podporou špičkových profesionálních grafických karet NVIDIA RTX™.

Kromě toho se nové pracovní stanice mohou pochlubit zcela novým přelomovým designem šasi a pokročilým chlazením, stejně jako schopnostmi BMC pro efektivní vzdálené monitorování systému.

Pracovní stanice splňují neustále se zvyšující požadavky na vyšší výkon a rychlost, od virtuální reality a virtuální produkce až po strojové učení, datovou vědu, počítačem podporované inženýrství (CAE), zachycování reality a umělou inteligenci.

Společnost Lenovo se spojila se svým zákazníkem, společností Aston Martin, aby společně navrhli nové šasi pro řadu ThinkStation. V souladu s designovou filozofií Aston Martin se spolupráce snažila zdůraznit ikonický červený design produktů Lenovo, poskytnout co nejvyšší možný výkon a umožnit vyšší úroveň přizpůsobení.

Návrháři společností Lenovo a Aston Martin spolupracovali na tvorbě strojů s maximálním výkonem, které uživatelům pracovních stanic dovolí posílit každou jednotlivou fázi jejich komplexních pracovních úkolů. Za tímto účelem týmy navrhly novou konstrukci „tool-less“ šasi (šasi, pro jehož údržbu, servis, upgrade a škálování není nutné použít jakékoliv nářadí), které umožňuje extrémní flexibilitu a vylepšenou ergonomii.

pracovní stanice Lenovo ThinkStation PX P7 P5

Se zaměřením na dosažení maximálního výkonu je čelní 3D mřížka přímo inspirována ikonickým cestovním vozem DBS společnosti Aston Martin. Přepracované vzduchové přepážky a větší 3D šestihranné větrací otvory společně s patentovaným tříkanálovým systémem chlazení umožňují nerušené proudění vzduchu, zajišťující maximální přívod studeného a odvod horkého vzduchu. Výsledkem je ikonické šasi maximalizující výkon procesoru, grafické karty, paměti i úložiště. Všechny tři nové pracovní stanice se navíc mohou pochlubit inovativním, modulárním designem se zásuvkami umístěnými na předním panelu pro snadný servis a flexibilní úpravy.

Lenovo ThinkStation PX 

Lenovo ThinkStation PX, vlajková loď portfolia pracovních stanic společnosti Lenovo, dosahuje extrémního výkonu díky větší podpoře rozšiřitelnosti a vyššího počtu jader, než tomu bylo u předchozí generace pracovních stanic Lenovo. ThinkStation PX je navíc optimalizovaná pro provoz v serverovém racku, díky čemuž nabízí flexibilní volbu mezi prostředím stolních počítačů i datových center a umožňuje plynulý přechod mezi nimi.

Tato všestranná nová pracovní stanice je poháněna nejnovějšími škálovatelnými procesory Intel® Xeon® 4. generace, které nabízejí až 120 výpočetních jader a mohou se pochlubit průměrným nárůstem výkonu o 53% vůči předchozí generaci. ThinkStation PX také nabízí podporu až čtyř dvouslotových grafických karet NVIDIA RTX™ 6000 generace Ada, díky čemuž mohou uživatelé spravovat a provádět i ty nejsložitější pracovní úkoly, včetně kreativních dokončovacích prací a simulace CAE.

Nová stolní pracovní stanice s až 4 TB DDR5 operační pamětí a ultrarychlou šířkou pásma prostřednictvím linek PCIe Gen 5 poskytuje flexibilitu pro virtualizaci více uživatelů v hybridním pracovním prostředí – ať už v datových centrech nebo clusterech v rámci stolního počítače. Tato pracovní stanice také nabízí efektivní 1850W zdroj a volitelné redundantní napájecí zdroje.

Lenovo ThinkStation P7

ThinkStation P7 je vybaven novou přelomovou výpočetní architekturou, která s nejnovějšími procesory Intel® Xeon® W podporující až 56 jader v jedno-socketovém provedení umožňuje řešit výpočetně náročné úlohy pro více vláken. ThinkStation P7 byl navržen tak, aby překonal ty nejpřísnější požadavky na výkon a spolehlivost v pracovních úkonech, které se v minulosti obvykle spoléhaly na servery nebo cloudové zdroje. Model P7 je také optimalizovaný pro použití v různých prostředích desktopů i pro 4U rack v datových centrech.

pracovní stanice Lenovo ThinkStation PX P7 P5

ThinkStation P7 je díky podpoře až tří dvouslotových grafických karet NVIDIA RTX™ 6000 Ada ideální pro tvůrce obsahu, architekty, designéry, inženýry a datové vědce, kteří vyžadují bezprecedentní grafiku, vizualizaci, vykreslování v reálném čase, CAE a výkon pro umělou inteligenci. ThinkStation P7 dokáže čelit těm nejnáročnějším výzvám, od automobilového designu a výpočetní analýzy dynamiky tekutin až po komplexní pracovní úkoly pro produkci videa a renderování.

Lenovo ThinkStation P5

ThinkStation P5, tahoun katalogu stolních pracovních stanic, je navržen pro celou řadu průmyslových odvětví a byl přepracován tak, aby uspokojil uživatelské požadavky po vyšším výkonu, škálovatelnosti IT a snadné správě v podniku, resp. Organizace. Pracovní stanice nové generace je vybavena nově navrženým šasi, nejnovějšími procesory Intel® Xeon® W nabízející podporu až 24 jader a podporou až pro dvě profesionální grafické karty NVIDIA RTX A6000. Vysokorychlostní paměť DDR5 a šířka pásma PCIe Gen 5 poskytují flexibilní konfigurovatelnost, která uspokojí jedinečné potřeby koncových uživatelů.

pracovní stanice Lenovo ThinkStation PX P7 P5

Tato pracovní stanice, optimalizovaná pro architekty, designéry, inženýry i kreativce, vyniká v solidním modelování a výpočetně náročných úkolech, včetně BIM, komplexního 3D CAD, zachycování reality a geoprostorové vizualizace, vizuálních efektů a edge řešení.

Pracovní stanice ThinkStation PX, P7 a P5 jsou navrženy tak, aby fungovaly v těch nejnáročnějších profesionálních IT prostředích a poskytovaly základní funkce i zabezpečení na úrovni enterprise. Přísné standardy a testování společnosti Lenovo, ThinkStation Diagnostics 2.0, podpora ThinkShield, upgrade na Premier Support a tříletá záruka poskytují jistotu a klid potřebný pro sebevědomější a bezpečnější práci. 

Dostupnost a cena

Tři nové pracovní stanice budou k dispozici od května 2023, cenu pro český trh výrobce v zaslané zprávě nezveřejnil. 

Zdroj a foto: Lenovo

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.