Lenovo představuje multidotykový tablet netbook a nové notebooky IdeaPad

Nový notebook IdeaPad Y550P s procesory Core i3, i5 a i7 je určen pro hry a zábavu, model IdeaPad S10-3t je multidotykový tablet netbook s tenkým dotykovým displejem,  otočným o 180°. Poslední novinkou je IdeaPad G560 pro každodenní kancelářskou práci, studenty nebo domácí použití.

IdeaPad S10-3t – stylový tablet nové generace

Lenovo IdeaPad S10-3t představuje první konvertibilní tablet, který nabízí  technologii Lenovo NaturalTouch navrženou pro dotykový displej. Multidotykový tablet netbook lze přitom používat jako klasický netbook nebo překlopit a sklopit obrazovku a používat jej jako tablet. 10,1palcový IdeaPad S10-3t je vybavený procesorem Intel Atom N450 a 250GB pevným diskem.

lenovo_s10-3t_1

IdeaPad S10-3t díky je vybaven stereo reproduktory s certifikací Dolby Headphone, funkce DirectShare umožňuje uživatelům snadno a rychle synchronizovat soubory s jiným notebookem, a to bez nutnosti připojení k internetu. Nástroj Quick Start 2.0 zase umožňuje uživatelům rychlý přístup k aplikacím a webu během několika vteřin a bez nutnosti startovat operační systém Windows. Mezi další zajímavé funkce patří technologie VeriFace pro rozpoznání obličeje, s níž se lze do počítače přihlásit místo zadávání dlouhých hesel, Active Protection System pro ochranu pevného disku počítače před náhlými nárazy nebo pády, a možnost automaticky měnit orientaci informací zobrazených na displeji v závislosti na způsobu natočení netbooku. IdeaPad S10-3t se dodává s neoprenovým obalem.

IdeaPad Y550P – špičkový výkon pro multimédia

IdeaPad Y550P je v rámci spotřebitelského portfolia společnosti Lenovo nejvýkonnějším notebookem pro dnešní náročné uživatele, poradí si s náročnými grafickými i multimediálními aplikacemi. Zároveň je Y550P prvním notebookem společnosti Lenovo využívajícím nové procesory Intel Core i3, i5 a i7 s technologií Intel Turbo Boost (u procesorů Intel Core i5 a i7), která automaticky zrychluje procesor pokaždé, když počítač potřebuje zvýšený výkon.

Lenovo-Ideapad-Y550P-notebook1

Notebook také nabízí uživatelům grafickou kartu NVIDIA, 15,6palcový širokoúhlý displej s HD rozlišením 1366 x 768 bodů, prostorový zvuk Dolby Home Theater a nástroje od společnosti Lenovo jako SlideNav – dotykový panel nad klávesnicí, který umožňuje rychlejší a jednodušší procházení programů a dokumentů, nebo dokáže například i rychle změnit pozadí pracovní plochy.

Lenovo IdeaPad G560 – rovnováha funkce a ceny

Notebook G560 je určen pro všechny spotřebitele, nabízí vysoký výkon  procesoru Intel Core i3, 4 GB DDR3 paměti a grafickou kartu NVIDIA GeForce 310M. Lenovo G560 je k dispozici s 15,6palcovým širokoúhlým displejem s rozlišením 1366 x 768 bodů, poměrem stran 16:9 a LED podsvícením.

lenovo_g560

Notebook podporuje HD grafiku a je vybaven HDMI konektorem,  ovládání notebooku usnadňuje numerický blok na klávesnici. Mezi další funkce patří Lenovo Energy Management 5.0, který umožňuje prodloužit životnost akumulátoru, zajistit jeho dlouhou výdrž a také nižší hlučnost notebooku pomocí dynamicky řízeného ventilátoru. Notebook Lenovo G560 je k dispozici se stylovou brašnou, která je součástí jeho ceny.

Ceny a dostupnost

Všechny notebooky jsou dostupné v České republice již nyní. Cena IdeaPad S10-3t začíná na 13 200 Kč, IdeaPad Y550P na 24 950 Kč a Lenovo IdeaPad G560 na 18 600 Kč. Všechny ceny jsou uvedeny včetně DPH.

Zdroj a foto: Lenovo