Logitech uvádí spravovatelnou dokovací stanici Logi Dock Flex

dokovací stanice Logitech Logi Dock Flex cena

Společnost Logitech zavedla službu rezervace pracovních stolů, která zaměstnancům přináší lepší zkušenosti s hotdeskingem a větší možnosti správy sdílených pracovišť na víc místech. Služba funguje na platformě Logi Dock Flex – plně vybavené spravovatelné dokovací stanici vytvořené pro sdílená pracoviště ve flexibilních pracovních prostředích.

Přechod na hybridní model práce dal firmám příležitost přehodnotit a optimalizovat jejich kancelářské prostory. Tento vývoj však přinesl také problémy spojené s motivací zaměstnanců k návratu do kanceláří a potřebu dat a poznatků pro pochopení vhodné konfigurace pracovního prostoru a potřeby dalších investic.

„Firmy vědí, že musejí zaměstnancům pracujícím v hybridním režimu nabídnout něco, co jim zpříjemní potřebné dojíždění do kanceláře. Řešením není přidat další stolní fotbálek, ale usnadnit pracovním týmům plánování společného pobytu v kanceláři,“ říká Scott Wharton, generální ředitel divize Logitech B2B. „Při vytváření systému Logi Dock Flex jsme zvolili všestranný přístup, který řeší nejen problémy s rezervací a správou pracovních míst, ale podporuje také společenské vztahy a spolupráci a přináší správcům IT vybavení a pracovišť údaje o využití techniky a kancelářských prostorů.“

Průzkum společnosti McKinsey Social Capital zjistil, že zaměstnanci často uvádějí, že se při hybridní práci cítí méně propojeni se spolupracovníky v rámci svých firemních sítí. Prostřednictvím služby Logitech pro rezervaci stolů můžou zaměstnanci plánovat dny v kanceláři se svými týmy, rezervovat si stůl pomocí Logi Tune a informovat o tom pomocí aplikace své kolegy. Po příchodu na pracoviště se pak můžou pomocí jediného USB kabelu jednoduše připojit k dokovací stanici Logi Dock Flex a pustit se hned do práce.

Výbava a funkce

Logi Dock Flex, která je vybavena osmipalcovým displejem, třemi USB porty vpředu a dalšími třemi vzadu, podporuje duální zobrazení, přístup k síti a až 100W napájení, což umožňuje bezpečné připojení standardních firemních zařízení i osobních zařízení zaměstnanců (BYOD). Lidé si můžou dokovací stanici personalizovat zobrazením vlastní fotografie a vzkazu na displeji nebo se zúčastnit porad jediným dotykem díky integraci kalendáře s aplikací Logi Tune. V případě ad hoc rezervací interaktivní panel signalizuje, zda je stůl volný, či nikoli.

dokovací stanice Logitech Logi Dock Flex cena

Pracovníci IT oddělení můžou Logi Dock Flex rychle a ve velkém počtu nainstalovat spolu s organizérem, který zabraňuje vytváření chaotické změti kabelů na pracovním stole. Poté je možno dokovací stanici na dálku sledovat a spravovat prostřednictvím aplikace Logitech Sync, upravovat nastavení rezervací a přizpůsobovat je podle firemních zásad hybridní práce.

Podpora více služeb na Logi Dock Flex umožňuje, aby pracovníci IT podpory zvolili k rezervaci stolů Microsoft Teams, Zoom Workspace Reservation nebo nativní službu Logitech, přičemž v budoucnu budou k dispozici i další rezervační platformy. Službu Logitech pro rezervaci stolů je možné využívat prostřednictvím aplikace Logitech Sync, a to s dokovací stanicí Logi Dock Flex anebo pomocí QR kódů, jejichž použití nevyžaduje nákup hardwaru společnosti Logitech.

Správcům budov a vybavení pomáhají přehledy a analýzy využití prostor v reálném čase pochopit, jak v praxi fungují firemní pravidla pro návrat pracovníků do flexibilních kanceláří. Díky údajům z monitorování pracovišť, jako je využití stolů, míra obsazenosti ve špičkách a chování uživatelů, se nemusejí spoléhat na subjektivní odhady a můžou plánovat další postupy na základě reálných dat.

Dostupnost a cena

Dokovací stanice Logi Dock Flex, nabízená ve smetanové barvě, bude celosvětově dostupná na podzim 2023 prostřednictvím autorizovaných prodejců a na webu logitech.com za doporučenou maloobchodní cenu 20 999 Kč. Služba rezervace stolů od společnosti Logitech je k dispozici zdarma a lze o ni požádat už dnes prostřednictvím portálu Logitech Sync. Prémiové funkce, jako jsou přehledy o využití služby, upozornění a mapy jednotlivých podlaží, jsou během veřejné beta verze zdarma až do 1. července 2024.

Zdroj a foto: Logitech

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.