Mio uvádí na trh novou sadu autokamer Mio MiVue C595WD

autokamera Mio MiVue C595WD specifikace cena

Mio uvádí cenově velmi dostupnou sadu přední a zadní autokamery MiVue C595W Dual, v celočerném nenápadném designu, WIFI funkcemi a aktualizacemi, s kvalitním záznamem, senzorem Sony STARVIS, GPS, světelností F1.8 a pokročilým parkovacím režimem, ale i s patentovaným upozorněním na rychlosti, radary, kamery na křižovatkách a především před a v průběhu měřených rychlostních úsecích.

MIO poskytuje pro tento značkový set autokamer nadstandardní 3letou záruku a také předprodejní i poprodejní zákaznickou péči na svém FB (MioCZSK) a samozřejmě kompletní technický servis Mio.

Prémiový snímač STARVIS od Sony se clonou F1.8

Pro detailní záznamy se špičkovým kontrastem, jasnými a bohatými barvami i za špatných světelných podmínek.

Integrovaná WIFI a aktualizace přes telefon

Zálohování a přenos videa je možný i do chytrého telefonu, a to díky pravidelně aktualizované aplikaci MiVue PRO přímo od výrobce (pro OS Android a iOS). Aplikace slouží i pro aktualizace autokamery (technologie WIFI OTA), zejména aktualizace databáze radarů, případně nového firmwaru a umožňuje i stažení hlasových upozornění v jazyce, jaký si zákazník zvolí (u nás tedy v češtině, případně ve Slovenštině), a nahradí tím nativní anglická upozornění.

autokamera Mio MiVue C595WD specifikace cena

Inteligentní parkovací režim

Když je motor vypnutý, MiVue C595WD se přepne do inteligentního parkovacího režimu. Pokud senzory detekují náraz, nebo pohyby v blízkosti přední části vozidla, automaticky se aktivuje nahrávání. To pomáhá shromažďovat důkazy, i když nejste ve vozidle (vyžaduje trvalé napájení kamery, např. přes Mio SmartBox III). Součástí nahrávky pak je i záznam těsně před incidentem.

Upozornění na radary a úseková měření

MiVue C595WD zobrazuje vzdálenost a čas (vteřiny) k rychlostní kameře (radary), upozorňuje na kamery hlídající přejezd na červenou (křižovatky, semafory). Novinkou je i moderní funkce upozorňování na úseková měření, tedy před ním, na jeho počátku, detailně v jeho průběhu a po jeho skončení. Poskytuje tak informace o aktuální a průměrné rychlosti vozu a rychlostním omezení v úseku, a navíc čas a metráž zbývající do konce úseku. Řidič tak může upravit rychlost daleko dříve, než na jeho konci a přispět tak k plynulosti dopravy.

Smart Alert – čím rychleji jedete, tím dříve budete upozorněni

Řidič je upozorněn v dostatečné vzdálenosti, a to v závislosti na rychlosti vozidla. Řidič tak vždy bude vědět, jak rychle může jet, jde o patentovanou funkci Smart Alert – čím rychleji řidič jede, tím dříve ho kamera upozorní. Bezplatné aktualizace databází radarů po celou dobu životnosti zařízení.

GPS polohování a automatická kalibrace času/polohy

Díky integrovanému GPS modulu zaznamenává MiVue C595WD rychlost jízdy, přesnou polohu a čas (razítko ve videu lze případně vypnout). Zajišťuje i automatickou kalibraci času a polohy, a to i po delší době mimo provoz.

Mio Night Vision PRO technologie 

Špičková technologie Mio Night Vision Pro zajištuje díky objektivu s vysokou světelností a sestavě skleněných čoček, dosažení plynulých a jasných záznamu, i za zhoršených světelných podmínek. MiVue C595WD je vybavena špičkovým senzorem STARVIS od společnosti Sony. Objektiv s vysokou světelností propouští více světla pro dosažení vynikajícího kontrastu a bohatých barev, i za zhoršených světelných podmínek.

Superkapacitor zajistí vyšší odolnost proti teplotním změnám

Díky vestavěnému superkondenzátoru je MiVue C595WD mnohem odolnější vůči změnám teploty, což poskytuje vyšší úroveň spolehlivosti a ochrany.

Integrovaný G-senzor uloží potřebné záznamy

V případě nehody nebo náhlé změny pohybu integrovaný G-senzor okamžitě zaznamená pohyby vozidla a zajistí, že nahraná data nebude možné přepsat.

Mio MiVue Manager

Kromě mobilní aplikace může zákazník zdarma využít i software MiVue Manager (Win, MacOS; pravidelné aktualizace) pro přehrávání a analýzu videa. Zde si může kontinuálně s přehrávaným záznamem zobrazit informace o přetížení a pohybu vozidla díky G‑senzoru (rychlost, směr a příp. intenzita nárazu), díky GPS souřadnicím rovněž současně zobrazí i pohyb vozidla přímo na Google Mapách a přepínat se mezi záznamem z přední či zadní autokamery Mio.

Samozřejmostí je přehledný kalendář s vyznačením, které dny mají své záznamy, označení typu záznamů (běžná jízda, parkovací záznamy, nouzové „emergency“ záznamy), a dále možnosti sdílení těchto záznamů na sociálních sítích.

Technické specifikace MiVue C595WD:

 • Nahrávání v kvalitním Full HD rozlišení 1920 x 1080 při 30 fps
 • Vysoce kvalitní optický snímač STARVIS od společnosti Sony
 • Night Vision PRO technologie
 • 2″ LCD obrazovka
 • Balení včetně zadní kamery T35 s Full HD rozlišením
 • Vestavěná GPS – automaticky zaznamenává informace o jízdě (rychlost, směr, nadmořskou výšku a zeměpisné souřadnice)
 • Upozornění na rychlostní radary a úseková měření, s bezplatnou a pravidelnou aktualizací databáze
 • Integrovaná Wi-Fi pro přenos souborů, aktualizace firmwaru kamery a rychlostních radarů
 • Inteligentní parkovací režim s detekcí pohybu
 • Video formát MP4 (H.264)
 • Nastavitelný úhel záběru kamery
 • Superkapacitor s extrémní odolností
 • Světelnosti F1.8 pro kvalitní záznam i za zhoršených světelných podmínek
 • 3-osý G- senzor pro automatickou detekci a analýzu nehody
 • Podpora paměťových karet microSD až do kapacity 256 GB
 • 3 roky záruka
 • USB-C nabíjecí konektor
 • Mio MiVue Manager – PC software pro přehrávání a analýzu videa a informací z G-Senzoru (rychlost, směr a intenzita nárazu), možnost sdílení na sociálních sítích aj.
 • Česká a slovenská lokalizace a další jazyky
 • Balení: MiVue C595WD, zadní kamera T35, 8m kabel k zadní kameře, lepící držák, statická nálepka na sklo, nabíječka do auta, návod.

Dostupnost a cena

Mio MiVue C595WD je aktuálně k dostání v českých a slovenských eshopech už od 3100 Kč vč. DPH / 130 EUR, a ve verzi MiVue C595W bez zadní kamery pak dokonce za 2100 Kč / 82 EUR.

Zdroj a foto: Mio

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách HardwareSoftwareElektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.