Mobilní televize od T-mobile: Pilotní provoz zdarma skončil, teď už jde o peníze

T-Mobile od 2. února 2015  spouští do komerčního provozu novou službu Mobilní televize. Od listopadu 2014 mohli zákazníci tuto službu testovat v pilotním provozu zcela zdarma. Do pilotního provozu se zapojilo takřka deset tisíc zákazníků a po jeho vyhodnocení a zapracování připomínek nyní dochází ke spuštění komerčního provozu.

V nabídce služby Mobilní televize jsou k dispozici dva tarify. Základní tarif Mobilní televize START zahrnuje 17 nejsledovanějších televizních kanálů a stojí 119,- Kč. Rozšířený tarif Mobilní Televize Komplet obsahuje 32 kanálů včetně exkluzivních, sportovních, dokumentárních a dětských programů za cenu 299,- Kč měsíčně. Se službou Mobilní televize lze také programy pustit až 48 hodin po odvysílání nebo si je nahrát a uložit na 7 dní. Nově je spuštěna i doplňková služba Videotéka, která za 89,- Kč měsíčně zahrnuje desítky klasických i méně známých, nezávislých, filmů.

Zákazníci, kteří dnes využívají některý z tarifů S Námi, si mohou službu snadno aktivovat prostřednictvím webového portálu. Mobilní televizi je možné využívat na dvou zařízeních pod jedním uživatelským účtem, například tedy na mobilním telefonu a tabletu současně.  Služba Mobilní Televize přináší do mobilních zařízení kvalitu obrazu v rozlišení PAL 576i a k dispozici je aplikace pro platformu Android a iOS.

Reklama/Advertisement

Pro sledování televizního vysílání již nepotřebujete zabudovaný nebo externí televizní tuner, ale aktivovaný datový tarif nebo rychlou datovou síť. Do telefonu nebo tabletu si z App Store, Google Play nebo Windows Phone Store nainstalujete aplikaci a po jejím spuštění sledujete různé televizní video streamy. Hlavní nedostatkem některých aplikací je to, že v nich nemůžete přepnout na jiný televizní kanál.

Zdroj a foto: T-Mobile

Jak je na tom konkurence?

Není žádným tajemvstvím, že se T-Mobile pro zřízení služby Mobilní televize rozhodl krátce poté, co O2 začal svoje O2TV nabízet nejen svým zákazníkům, ale i majitelům SIM karet jiných mobilních operátorů. Cena služby O2 TV Go se podle toho pohybuje od 99 do 199 Kč měsíčně a v nabídce je 20 televizních programů v živém vysílání, případně archiv pořadů odvysílaných před maximálně 30 hodinami. Přístupová práva je možné současně využívat na čtyřech různých zařízeních.

Televizní vysílání si nemusejí odpírat ani zákazníci UPC, kteří platí tarif Klasik nebo Komfort za 270-440 Kč měsíčně. Pro zákazníky s tarifem Klasik je za 25 Kč měsíčně, pro Komfort zůstává i po lednu 2015 zdarma. Aplikace Horizon GO nabízí až 63 programů. Vysílání je možné současně sledovat na smartphonu, tabletu, stolním a přenosném počítači.

 

Reklama/Advertisement