Nalepte si Pixie a nic se vám neztratí

Barevně odlišené nalepovací značky Pixie vám doma, v kanceláři nebo na cestách pomohou najít věci, na kterých vám záleží. Jen je před prvním hledáním musíte správně nalepit a spárovat s telefonem. Pak v něm prozradí svoji polohu.

Nemůžete najít klíče, když je nejvíc potřebujete? Založili jste někam dálkové ovládání a nemůžete si vzpomenout? Nechali jste někde doklady od auta, oblíbenou hračku vašeho dítěte, nebo potřebujete zjistit, kde je váš domácí mazlíček? Nálepky Pixie by vám mohly pomoci. Nalepíte je na předmět, který je pro vás důležitý, zadáte jejich jméno do aplikace v mobilním telefonu a pak je můžete ponechat svému osudu. Až je budete nejvíc potřebovat, spustíte aplikaci, namíříte objektiv vestavěného fotoaparátu mobilního zařízení do prostoru a vaše Pixie vás upozorní, kde ty věci vlastně leží.

nalepky_pixie_01

Pixie jsou trackery, které spolu vytvářejí síť a vzájemně sdílejí svoji polohu. Pokud na ně zamíříte chytrý telefon s aktivovaným Bluetooth, pak vám díky zobrazení v rozšířené realitě na displeji smartphonu prozradí svoji polohu a napoví informace o ostatních. Podle výrobce dokáže celá zabezpečená síť pracovat na vzdálenost 30-150 stop, tedy přibližně 10-45 metrů.

Kdy (a zda vůbec) se Pixie dostanou na český trh, je zatím nejasné. Na webových stránkách www.getpixie.com si je můžete objednat. Jedno balení se čtyřmi Pixie nálepkami stojí 39,95 dolarů, výhodnější je koupit 8 nebo 12 nálepek za 74,90, resp. 109,85 dolarů (v přepočtu cca 960, 1810 nebo 2650 Kč.) Cena sice není právě uživatelsky přívětivá, ale pokud něco hledáte každý den, možná by se vám nákup vyplatil. Jediný pohled na mapu ztracených věcí v telefonu ušetří spoustu času. Samozřejmě nesmíte ztratit ten telefon…

Zdroj a foto: Pixie