Náramek Tago – šperk řízený smartphonem

Navléknete náramek, zvolíte si obrázek, který se na něm zobrazí a nahrajete jej přiložením telefonu. Pak můžete vyrazit do víru velkoměsta. Má náhodou někdo na náramku stejný obrázek? Nevadí, vyfotíte si jiný a nahrajete. Budete vždy originální…

Společnost L!BER8 (Liberate Technology) se snažila prorazit se svým projektem šperku pro 21. století. Jmenuje se Tago a je to náramek s E Ink displejem, na který si můžete nahrát vlastní obrázek. Buď si nějaký vytvoříte, nebo si stáhnete již hotový ze stránek výrobce či z komunity přátel.

Naramek_Tago03

Obrázek připravíte či upravíte v mobilním telefonu s Androidem nebo iOS, telefon pak přiložíte k náramku a díky NFC technologii se obě zařízení rychle propojí. Za 15 sekund máte na náramku jiný obrázek.

Reklama/Advertisement

Naramek_Tago02

Pro chlapy to moc není, holky po takovém šperku zřejmě zatouží. L!BER8 tým na spuštění projektu potřeboval sehnat alespoň 40 000 dolarů. Projekt byl na indiegogo.com oznámen 11. února a končí 13. Března. V současné době už má L!BER8 jasno. Odstartování před Valentýnem se vyplatilo, zájem předčil očekávání a na objednávkách se sešlo přes 63 000 dolarů.

Naramek_Tago01

Speciální cena náramku objednaného na den svatého Valentýna byla snížena na 149-159 dolarů, běžná cena je teď 259 dolarů (cca 6200 Kč). Není to málo, ale E Ink náramek Tago v černém, zlatém nebo stříbrném provedení prostě nepatří do levné bižuterie…. Výroba má začít ve druhé polovině roku 2015 a první prodeje na začátku roku 2016. Pokud jste nestihli letošního Valentýna, příští oslavy určitě stihnete.

Zdroj a foto: L!BER8

Reklama/Advertisement