Netatmo uvádí inteligentní ovládání klimatizace Netatmo Smart AC Controller

Netatmo ovládání klimatizace mobil aplikace Smart AC Controller cena

Netatmo uvádí inteligentní ovládání klimatizace Netatmo Smart AC Controller, díky kterému můžete řídit klimatizaci prostřednictvím chytrého mobilního zařízení, zvýšit komfort bydlení a optimalizovat provozní náklady.

Klimatizací je vybaveno přibližně 16 procent českých domácností a 37 procent firem. Jejich obliba roste zejména kvůli opakovaným vlnám letních veder, ale i díky možnosti použít ji k vytápění během chladných dní. Mnoho domácností nicméně chladí své prostory nahodile a často i více, než je nutné. 

Přibližně pětina majitelů nechává své klimatizace běžet celý den, několikrát do týdne zapne klimatizaci 29 majitelů ze sta a během letních nocí používá klimatizaci jen 8 procent obyvatel domácností.

Paradoxní je, že klimatizační jednotky sice mají poskytovat ochranu před letními vedry, ale současně při svém provozu nepřímo produkují emise CO2 (prostřednictvím zdrojů elektrické energie) a odváděním teplého vzduchu z interiéru přispívají k lokálnímu oteplování prostředí.

Spotřeba elektřiny přitom roste zejména kvůli nevhodnému nastavení teploty na klimatizační jednotce a ponechávání spuštěné klimatizace, i když doma nikdo není. Naučit se kontrolovat používání klimatizačních zařízení, aby se snížila jejich spotřeba i dopad na životní prostředí, je proto nezbytné. Mezi osvědčené postupy k omezení spotřeby elektřiny klimatizačními jednotkami patří především:

  • výběr vhodného typu klimatizace,
  • správná údržba klimatizačních jednotek,
  • udržení maximálního teplotního rozdílu 8 °C mezi vnitřním a vnějším prostorem,
  • kontrolované používání klimatizace, nejlépe pomocí inteligentního ovládání.

Netatmo proto nabízí inovativní řešení pro ovládání chlazení domácností, které zvyšuje komfort používání klimatizací, a zároveň snižuje spotřebu elektrické energie a omezuje dopad na životní prostředí.

I vaše klimatizace může být chytřejší

Inteligentní ovládání klimatizace od Netatmo (Netatmo Smart AC Controller) je kompatibilní se všemi klimatizačními jednotkami vybavenými infračerveným dálkovým ovládáním s displejem. Pomocí tohoto jednoduše použitelného zařízení lze klimatizaci pohodlně ovládat v chytrém telefonu prostřednictvím aplikace Home + Control. Navíc je zde možné vytvářet i personalizované programy chlazení, přizpůsobené individuálním zvyklostem.

Kromě toho je inteligentní ovládání klimatizace od Netatmo kompatibilní s různými hlasovými asistenty a systémy chytré domácnosti, jako jsou Google Home, Amazon Alexa a Apple HomeKit, což umožňuje pohodlné ovládání klimatizace hlasovými pokyny.

Sledování klimatu v interiéru pro komfortnější bydlení

Pro ještě přesnější řízení spotřeby energie nabízí inteligentní ovládání klimatizace od Netatmo také integrovanou geolokační funkci Eco-Assist, která vypne zařízení, když opustíte domov, a po vašem návratu ji opět spustí. Díky senzorům teploty a vlhkosti inteligentní ovládání klimatizace od Netatmo sleduje a analyzuje vývoj vnitřního klimatu. Tyto v reálném čase zjišťované informace umožňují provádět úpravy nastavení klimatizace pro další zvýšení komfortu bydlení a optimalizaci nákladů na energii.

Dostupnost a cena

Inteligentní ovládání klimatizací je dostupné na e-shopu Netatmo a portálech alza.cz, mall.cz, czc.cz a smarty.cz za 2 999 Kč. Kompatibilitu inteligentního ovládání klimatizací Netatmo s konkrétními modely klimatizačních jednotek si můžete ověřit na webové stránce check.netatmo.com.

Zdroj a foto: Netatmo

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách HardwareSoftwareElektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.